نشست تخصصی سند طرح ملی آمایش سرزمین یزد برگزار شد

یزد - ایرنا - دومین صفحه (پنل) تخصصی موضوع سند یزد و طرح آمایش ملی سرزمین با حضور تعدادی از کار شناسان این حوزه در سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان برگزار شد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی سازمان یادشده  ، این پنل با مشارکت حضوری و مجازی ۶۰ نفر از صاحبنظران برگزار شد و یدالله سبوحی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف و مدیر مطالعات بخش انرژی سند ملی آمایش در  این نشست وضعیت مصرف انرژی و یارانه این بخش را در کشور تشریح  و تحلیل کرد.

نشست تخصصی موضوع سند یزد و طرح ملی آمایش سرزمین استان برگزار شد

در نشست یاد شده  همچنین، راهبردها و سیاست های حوزه انرژی در سند ملی آمایش سرزمین، انرژی در سند آمایش سرزمین استان، سیمای انرژی برق استان، سیمای انرژی گاز استان و بازار انرژی مورد بحث و تبادل نظر و واکاوی قرار گرفت.

در این نشست رییس و معاونان سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد، مسوولان شرکت سهامی برق منطقه ای یزد، نمایندگان شرکت گاز استان، دستگاه های اجرایی، شهرداری ها، خانه صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی، شرکت های فناور و استادان دانشگاه ها در محل سازمان حضور داشتند. 

 سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد در راستای ماموریت های خود، تمهیدات لازم به منظور فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مفاد سند آمایش را در قالب برگزاری نشست های تخصصی در دستور کار دارد.

آمایش سرزمین در سیستم حرفه‌ای امروزی و دانشگاهی ایران تنها به برنامه‌ریزی فضایی در مقیاس ملّی و منطقه‌ای اطلاق می‌شود ،در واقع در سیستم حرفه‌ای جهانی، بخشی از مفهوم کلّی 

برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای به حساب می‌آید، آمایش سرزمین اشاره دارد به روش‌ها و رویکردهای استفاده شده از سوی بخش خصوصی و عمومی به منظور اثرگذاری بر توزیع جمعیت و فعالیت‌ها در فضاهای با مقیاس‌های گوناگون.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha