معاون رییس جمهور:یزد الگوی ملی برای تعامل با محیط زیست است

یزد - ایرنا معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: یزد با توجه به فعالیت هایی که در مرکز پایش و استفاده از نظر کارشناسان و همکاری با تشکل ها و استفاده از ظرفیت های صنایع دارد به عنوان الگویی برای تعامل با محیط زیست در سطح ملی مطرح است.

به گزارش ایرنا، علی سلاجقه روز پنجشنبه در گردهمایی مسئولان محیط زیست واحدهای صنعتی و تجلیل از برترین های این بخش به مناسبت هفته هوای پاک ، افزود: در حال حاضر عمده درخواست های مردم کاهش مواد آلاینده  و حرکت به سمت صنایع کم آلاینده و پاک است و هر مسئولی که در این زمینه فعالیت های خوبی انجام دهد مسلما نام نیکی از وی در تاریخ به ماندگار خواهد ماند.

وی  ادامه داد: انسان صاحب مخلوق نیست،فقط اشرف مخلوقات است که بسیاری از چرخه ها را به نفع خود و بدون توجه به آینده نگری و به خاطر منافع شخصی مصادره کرد که باعث نبود تعادل در محیط زیست شد و بازگشت آن به مسیر اصلی بسیار مشکل است.

سلاجقه افزود: محیط زیست همه اجزای مجموعه حیات را در خود دارد، با توجه به فعالیت ها انجام شده در این عرصه چون با زندگی مردم در ارتباط است ،در دولت سیزدهم هم سمت  و سو این است که هم محیط زیست حفظ شود و هم فعالیت های اقتصادی با توجه به رویکرد در این عرصه ادامه یابد.

معاون رییس جمهور ادامه داد: با توجه به اینکه صنایع و معادن از آب، خاک و فضای عمومی استفاده می کند در بسیاری از موارد قابل قیمت گذاری نیست، لذا باید آورده ای برای مردم داشته باشد ، محیط زیست و توسعه پایدار همراه با آن را حتما باید حمایت کرد.

سلاجقه افزود: در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در سال ۹۴ که در ۱۴ بند ابلاغ فرمودند، بسیاری از این موارد مطرح شد و ان شاءالله در این دولت به این سمت حرکت خواهیم کرد که اهتمام ویژه ای برای اجرای قانون وجود دارد، شعار نمی دهیم.

به گفته رییس سازمان حفاظت محیط زیست، یزد به عنوان الگویی با استفاده از دانش بومی و فرهنگ غنی خود و میزان بارش ۹۴  میلی متری سالانه تمدنی  بسیار بزرگ و انسان هایی بسیار شریف را تاکنون پرورش داده است.

وی ادامه داد: می توان با همراه نمودن این دانش بومی و با کمک علم روز بسیاری از مشکلات را حل کرد و یزدی ها از کمترین امکانات بیشترین استفاده را داشته و دارند که قنات به عنوان پیشرفته ترین فناوری عصر حاضر در مناطق خشک و نیمه خشک یکی از این موارد است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور تصریح کرد: استان از این لحاظ پیشروست، اگر صنایع از فناوری روز دنیا استفاده کند و با محیط زیست همگام شود هم صنعت کار خود را بدون آلایندگی ادامه می دهدو هم ضرر کمتری برای میحط زیست و مردم خواهد بود.

در این مراسم با حضور سلاجقه از تعدادی مدیران صنایع سبز استان یزد تجلیل شد.

وی همچنین امروز در بدو ورود به یزد با ادای احترام به سومین شهید محراب با خانواده محیط بان شهید قنبری زاده نیز دیدار کرد و در جریان مسایل و مشکلات زندگی آنها قرار گرفت. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha