هشت مادر باردار سروآبادی از برف و کولاک نجات یافتند

سنندج- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان سروآباد با اشاره به نجات جان سه مادر باردار این شهرستان در شبانه روز گذشته گفت: در سه روز گذشته جان هشت مادر باردار در مناطق سخت‌گذر روستایی نجات یافتند.

محمدکریم حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روز سه شنبه ۲۷ دی سه مادر باردار در روستاهای انجمنه، دزلی و شهر سروآباد با همکاری جمعیت هلال احمر و راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سروآباد نجات داده شد که مادر باردار روستای دزلی نوزاد خود را سالم در داخل آمبولانس به دنیا آورد و ۲ مادر باردار نیز در بیمارستان زایمان کردند.

وی افزود: روز گذشته نیز چهار مادار باردار منطقه هورامان که به دلیل بارش سنگین برف و مسدود شدن گردنه ژالانه محور ارتباطی این منطقه امکان انتقال آنها به بیمارستان نبود با بالگرد ( اورژانس هوایی) به بیمارستان منتقل شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سروآباد ادامه داد: امروز نیز ۲ مادرباردار در منطقه هورامان این شهرستان با همراهی ماما و فوریت های ۱۱۵ با همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای  شهرستان در شرایط کولاک شدید و پس از برف روبی به بیمارستان منتقل شدند.

حسینی یادآور شد: انتقال این ۲ مادر باردار که در شرایط بسیار سخت بارش برف و کولاک انجام شد هفت ساعت به طول انجامیدو با موفقیت به پایان رسید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد یادآور شد: روز گذشته نیز ۲ مسافر که در گردنه مارانی در محور ارتباطی سروآباد کامیاران گرفتار برف و کولاک شده بودند و ۴۸ ساعت بدون غذا و آب نیمه جان مانده بودند از مرگ حتمی نجات داده شدند.
به گزارش ایرنا، شهرستان مرزی و کوهستانی سروآباد با ۲ شهر سروآباد و اورامان تخت و ۷۳ روستا در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است این شهرستان دارای ۲ گردنه سخت‌گذر بود که هر ساله بارش برف و کولاک تردد در این مسیرها را کند و مختل می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha