کولاک شدید همراه با بارش برف در جاده هشترود - مراغه جریان دارد

مراغه- ایرنا- رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هشترود گفت: کولاک شدید، محدودیت دید و لغزندگی در همه محورهای ارتباطی شهرستان به ویژه هشترود - مراغه جریان دارد.

«علی ابوالحسنی» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا به رانندگان توصیه کرد در حد امکان از سفر به محورهای هشترود خودداری کنند و افزود: بارش‌ها از صبح امروز آغاز شد اما با اضافه شدن وزش باد شدید به بارش برف، رانندگی در محورهای ارتباطی شهرستان بسیار دشوار شده است. 

وی با تاکید بر لزوم مجهز بودن تمامی وسایل نقلیه به تجهیزات ایمنی زمستانی، اضافه کرد: از تردد خودروهای بدون زنجیرچرخ به ویژه در محورهای هشترود به مراغه، قره‌چمن و میانه جلوگیری می‌شود. 

بیشتر راه‌های روستایی هشترود دوباره بسته شد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هشترود در خصوص وضعیت راه‌های روستایی نیز بیان کرد: بیشتر راه‌های روستایی هشترود مجددا بسته شد  و به دلیل محدودیت در امکانات، پس از مناسب‌سازی راه‌های اصلی، بازگشایی راه‌های روستایی انجام می‌شود.

ابوالحسنی با اشاره به اینکه بارش برف چند روز گذشته باعث مسدود شدن راه ارتباطی ۱۵۰ روستای شهرستان شده بود، ادامه داد: دیروز راه ارتباطی ۱۲۰ روستا بازگشایی شد اما برف و کولاک صبح امروز همه راه‌های روستایی را بسست.

به گفته وی ۶ گروه از راهداری با ۱۶ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین همچنان در حال بازگشایی راه‌های بسته شده هستند.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هشترود به مردم و مسافران توصیه کرد قبل از سفر نیز از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگو است، در خصوص وضعیت راه‌ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب کنند.

وی همچنین با توجه به لغزنده بودن جاده‌ها، رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی در رانندگی و همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ را از دیگر موارد مهم عنوان کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha