اعلام آمادگی سینماداران برای جشنواره فیلم فجر

تهران- ایرنا- مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر گفت: سینماداران طی نشستی با حضور نمایندگان جشنواره فیلم فجر آمادگی کامل خود را برای ارائه خدمات به مخاطبان این جشنواره اعلام کردند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر، محمدرضا فرجی تصریح کرد: مدیران سالن‌های نمایش فیلم چهلمین جشنواره فیلم فجر امروز (۳۰ دی) در محل سازمان امور سینمایی گرد هم جمع شدند و طی نشستی برخی مسائل و دغدغه‌های خود را مطرح کردند.

او ادامه داد: در این جلسه علاوه بر سینماداران، عزت‌الله علیزاده مدیر پشتیبانی فنی جشنواره و مسئولان اداره امور استان‌ها نیز حضور داشتند. آن‌ها نظرات و پیشنهادات سینماداران را شنیدند و دیدگاه‌های خود را برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره مطرح کردند.

مدیر امور سینماهای جشنواره با بیان این که مدیران سینما ضمن برشمردن وضعیت سینمای محل فعالیت خود، درخواست‌ها و نظرات خود را بیان داشتند، گفت: نگرانی اصلی سینماداران به وجودآمدن اختلال در سامانه بلیت‌فروشی «سمفا» بود. آنها نسبت به تبلیغات محیطی که در سال‌های گذشته ضعیف اجرا شده بود هم نگران بودند و تاکید داشتند که این اتفاق به شکل بهتری رخ بدهد.

فرجی افزود: سینماداران همچنین درخواست داشتند زمان سانس‌های فوق‌العاده نیز زودتر اعلام شود تا مردم در انتخاب سانس مورد نظر خود دچار اختلال نشوند. سینماداران البته تاکید داشتند در ارسال فیلم‌ها برای اکران در سالن‌ها هم تاخیری وجود نداشته باشد چرا که تاخیر در اکران آنها را دچار اختلال می‌کند. خوشبختانه سینماداران با استقبال از شیوه‌نامه‌های تدوین‌شده از سوی جشنواره و با تشریح امکانات سینماها، آمادگی کامل خود را برای خدمات به مردم اعلام داشتند.

وی خاطرنشان کرد: ما نیز در مقابل این خواسته‌ها از سینماها درخواست کردیم که پروتکل‌های بهداشتی را به شکل دقیقی رعایت کنند و بهداشت همه محیط‌های سینما از لابی، تا خود سالن و سرویس‌ها به خوبی اجرا شود. ما همچنین از سینماداران خواستیم که پرسنل را به شکل روزانه تب‌سنجی کنند و البته شیوه‌نامه‌هایی هم درباره پوشش افراد و تجهیز نمازخانه‌ها ارائه کردیم.

مدیر امور سینماهای جشنواره فجر تصریح کرد: در این جلسه رفع ایرادات سینماهای مردمی جشنواره نیز مورد بررسی قرار گرفت و ما این مسئله را پیگیری کردیم که سینماها تا چه میزان مشکلات خود را در زمینه‌های مختلف از جمله زیرساخت‌های پخش فیلم رفع کرده‌اند.

فرجی اظهار داشت: در این جلسه نماینده سینما شهر که پشتیبان سامانه «سمفا» بود حضور داشت. خوشبختانه نماینده سینما شهر درباره سامانه اطلاعات کامل داشت و به سوالات سینماداران پاسخ داد. ایشان اعلام آمادگی کرد که در صورت بروز اختلال در این سیستم بتواند به سرعت اختلالات را رفع کند.

او در پایان گفت: حبیب ایل‌بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی هم به شکل سرزده در جلسه مدیران سینما حضور یافت و طی صحبت‌های کوتاهی از همراهی و همدلی مدیران سینما در جشنواره فیلم فجر تشکر کرد.

چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ به دبیری مسعود نقاش‌زاده برگزار خواهد شد. ۶۲ سالن سینما با ۱۴۸۹۶ صندلی، ظرفیت نهایی سینماها برای برگزاری جشنواره چهلم هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha