۱۶۷ مددجوی کمیته امداد ابرکوه جذب بازار کار شدند

یزد - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ابرکوه گفت: در ۹ ماهه سالجاری با پرداخت ۶۷ میلیارد ریال وام قرض الحسنه زمینه اشتغال ۱۸۲ نفر در بازار کار این منطقه فراهم شد.

کاظم چاکرالحسینی عصر پنجشنبه در گفت و گو با  ایرنا افزود: با پرداخت این مبلغ به متقاضیان کار ۱۶۱ طرح در حوزه های کشاورزی ، دامداری ، صنایع دستی و خدماتی اجرا شد.

وی اظهار امیدواری کرد که تاپایان امسال ۱۰۰ میلیارد ریال وام نیز به متقاضیان پرداخت و با اجرای  ۲۵۵ طرح زمینه  اشتغال ۳۱۰ نفر فراهم شود.

این مسئول با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال و توانمندسازی افراد زیرپوشش در اولویت دستور کار این نهاد حمایتی قرار دارد از خیران ، نیکوکاران و صاحبان صنایع خواست برای ایجاد اشتغال با این نهاد همکاری بیشتری در مورد اشتغال مددجویان بکنند.

وی همچنین گفت: سال گذشته با پرداخت حدود ۵۴ میلیارد ریال وام قرض الحسنه زمینه اشتغال ۲۵۰ نفر از مددجویان این نهاد  در مناطق شهری و روستایی شهرستان فراهم شد و با پرداخت این مبلغ به متقاضیان کار ۲۵۰ طرح در حوزه های کشاورزی ، دامداری ، صنایع دستی و خدماتی اجرا شد.

این مسئول با تاکید براینکه ایجاد اشتغال و تامین مسکن ۲ اولویت کاری این نهاد است ، اظهارکرد: پرداخت وام به مددجویان و متقاضیان کار تنها با ارایه گواهی آموزش های مرتبط با اشتغال که از سوی مراکز فنی وحرفه ای صادر شده باشد ، پرداخت می شود.

چاکرالحسینی با اشاره به فرایند آموزش مددجویان ادامه داد : آموزش های مهارت با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان متناسب با نیاز بازار کار منطقه به آنها ارایه می شود.

هزار و ۴۰۰ خانواده مددجو و نیازمند شامل ۲ هزار و ۱۹۲ نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد شهرستان ابرکوه بهره‌مند هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha