۷ رویداد ورزشی به مناسبت روز زن در تهران برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- معاون سازمان ورزش شهرداری تهران اعلام کرد: هفت رویداد ورزشی و خانواده محور به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن در پایتخت برگزار می‌شود.

افسانه بیابانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: به مناسبت روز زن رویداد های ورزشی دختر و مادر با محوریت خانواده، برنامه هایی با عنوان مادران ایثارگر، زنان و ورزش شهروندی، زنان شاغل ورزشکار، معلولان و اقشار، دختران ورزشکار شهر، زنان محور خانواده و زنان و سلامتی نیز در دستور کار این معاونت قرار دارد.

وی با بیان اینکه این برنامه ها از سوم تا نهم بهمن با شرکت بیش از هزاران نفر از زنان و دختران تهرانی برگزار می شود گفت: نخستین برنامه با تقدیر و تجلیل از زنان و مادران شهدا و ایثارگر در تمامی ایستگاه های ورزش شهروندی مناطق ۲۲ گانه برگزار می شود.

بیابانی اضافه کرد: در صدد هستیم با گردهمایی و رقابت های متمرکز مسابقات ورزشی از جمله دوشنبه های ورزشی مربیان ایستگاه ها، مسابقات والیبال، چالش های پیاده روی (همگام با دختر) رقابت های ورزشی بومی و محلی و رقابت پدر و دختر (مناطق ۱۵ و ۱۷ تهران) برگزار کنیم.

معاون زنان سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان اینکه مسابقات ورزشی روستایی و بازیهای بومی و محلی نیز هفتم بهمن ماه در منطقه ۱۵ و در مجموعه ورزشی شهید بروجردی (بزرگراه بعثت شرق قبل از گپل امام علی(ع)) برگزار می شود، خاطر نشان کرد: این رویداد ورزشی می تواند در راستای شناسایی ورزش های بومی و سنتی تاثیر بسزایی در خانواده ها به همراه داشته باشد.

به گفته بیابانی، زنان بیشترین سهم و تاثیرگذارترین مسیر در گسترش ورزش همگانی و قهرمانی در میان خانواده و جامعه بر عهده دارند چرا که فعالیت ورزشی روزانه می تواند بسیاری از بیماری ها از جمله فشار خون، دیابت، چاقی و سالمندی را در سطح اجتماع کم کند.

وی با بیان اینکه حدود یک هزار و ۲۰۰ ایستگاه ورزش شهروندی در سطح بوستان های پایتخت دایر است گفت: نیمی از این اماکن روزانه در نوبت صبح و عصر در اختیار زنان قرار دارد.

معاون سازمان ورزش با بیان اینکه یکی از طرح های انگیزشی، فراگیری آموزش رشته های تخصصی در بوستان های شهری برای بانوان است خاطر نشان کرد: با توجه به همه گیری کرونا و تعطیلی مکرر اماکن و ایستگاه های ورزشی، طرح "چهار فصل ورزشی" با هدف آموزش تخصصی رشته های ورزشی در بوستان های پایتخت تدوین شد.

بیابانی خاطرنشان کرد: هم اینک علاوه بر ایستگاه های ورزشی تندرستی، بوستان های ویژه زنان نیز در مناطق سه، چهار، ۱۵، ١٦، ١٨ و ۱۹ برای این قشر وجود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha