نیکزاد: واحدهای آسیب‌دیده از سیل در سیستان و بلوچستان تا ۶ ماه آینده تکمیل می‌شود

همدان- ایرنا- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بر اساس تاکید آیت‌الله رئیسی واحدهای آسیب‌دیده از سیل در جنوب سیستان و بلوچستان باید حداکثر تا ۶ ماه آینده تکمیل شود.

"اکبر نیکزاد" روز پنجشنبه در حاشیه آیین معارفه مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازسازی و بهسازی واحدهای مسکونی مناطق سیل زده کنارک، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر مورد تاکید رییس جمهور است.

وی خاطرنشان کرد: شخص رییس‌جمهور حوادث اخیر کشور را به صورت مستمر و لحظه ای پیگیری می کند و بر رفع مشکلات مردم تاکید دارد.

نیکزاد درباره تسهیلات به مناطق سیل زده گفت: با توجه به خسارت وارد شده پیشنهادی مبنی بر ارائه ۲۰۰ میلیون تومان وام، ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض، ۲۰ میلیون تومان کمک معیشتی و ۲۰ میلیون تومان به منظور اسکان موقت به هر خانوار به هیات دولت داده شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در مناطق سیل زده، همه دستگاه های امداد رسان و بسیج و سپاه پای کار هستند و سیل را مدیریت کردند و تاکنون نیز مدیریت سیل به خوبی پیش رفته است.

نیکزاد افزود: آمارگیری مناطق سیل زده کار سخت است و آمار اولیه به رییس جمهور اعلام شده و تا اعلام کامل، آمارها رسانه ای نمی شود تا هیچ یک از سیل زده ها از اعتبارات و کمک ها عقب نمانند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای معارفه مدیرکل بنیاد انقلاب اسلامی به همدان سفر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha