ریزش برف تا جمعه در همدان ادامه دارد
عکس: جواد همدانی

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: در پی فعالیت یک سامانه بارشی، ریزش پراکنده برف تا صبح جمعه در آسمان بیشتر نقاط استان همدان ادامه دارد.

«محمدحسن باقری شکیب» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده تمام ابری، همراه با ریزش پراکنده برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: در پی فعالیت این سامانه دمای کمینه استان بین پنج تا هفت درجه سانتیگراد افزایش یافته است که با خروج سامانه دوباره دمای کمینه به کمتر از ۱۵ درجه سانتیگراد زیر صفر باز می گردد.

باقری شکیب تصریح کرد: این سامانه بارشی از بامداد جمعه به تدریج از سمت شرق، آسمان استان را ترک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در مدت فعالیت این سامانه سرعت وزش باد افزایش می یابد، ادامه داد: در پی خروج این سامانه بارشی، دمای هوا در استان همدان به شدت افت می کند.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان با تاکید بر اینکه کوهنوردان باید از صعود به ارتفاعات الوند خودداری کنند، گفت: به دلیل یخ زدگی و لغزندگی سطح معابر، رانندگان برای تردد در محورهای استان همدان زنجیر چرخ و امکانات گرمایشی را همراه داشته باشند. 

وی گفت: تویسرکان با هفت درجه سانتیگراد بالای صفر بیشترین دما و فامنین با ۱۰ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین دمای هوا در استان همدان را در ۲۴ ساعت گذشته ثبت کردند.

باقری شکیب اظهار داشت: بیشینه دمای هوای شهر همدان در ۲۴ ساعت گذشته سه درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه دمای هوای این شهر ۶ درجه سانتیگراد زیر صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha