استاندار سمنان: سهم استان از طرح نهضت ملی جهش مسکن ۳۰ هزار واحد است

شاهرود – ایرنا – استاندار سمنان گفت: سهم استان طی چهار سال آینده ساخت بیش از ۳۰ هزار واحد در طرح نهضت ملی جهش مسکن است.

به گزارش ایرنا، سید محمد رضا هاشمی روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح ۵۱۶ واحدی شهید مدافع حرم مرتضی زرهرن در شاهرود، افزود: در استان سمنان تاکنون بیش از ۳۲ هزار متقاضی خرید مسکن ثبت نام کردند که با غربالگری انجام شده از این تعداد ۱۷ هزار نفر دارای شرایط لازم بودند.

وی با بیان اینکه زمین در ۱۹ شهر استان سمنان به منظور احداث واحدهای مسکونی جانمایی شده است، تصریح کرد: برخی از این زمین ها به صورت الحاق، تغییر کاربری و یا مازاد تهیه شده است.

هاشمی به نشست روز دوشنبه گذشته با وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: سمنان در موضوع تامین زمین در طرح نهضت ملی جهش مسکن جزء استان های پیشرو قرار دارد.

استاندار سمنان ادامه داد: دهه فجر امسال عملیات اجرایی این طرح در ۱۹ شهر استان به همت مسوولان، مدیران دستگاه های اجرایی و دستگاه های خدمات رسان آغاز می شود.  

وی با بیان اینکه استان سمنان در موضوع تامین مسکن روستایی رتبه نخست کشور را دارد، ابراز داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای استان سمنان ساخت یکهزار و ۲۰۰ واحد مسکونی روستایی در نظر گرفته که تاکنون یکهزار و ۱۰۲ متقاضی این طرح به بانک ها جهت دریافت تسهیلات معرفی شدند و با ۷۸۰ مورد قرار داد منعقد شده است.

هاشمی از تشکیل کمیته احیای واحد های صنعتی راکد در استان خبر داد و اظهار داشت: ۲۷ واحد صنعتی راکد در سه ماه گذشته به همت دستگاه قضایی، سازمان بازرسی، اتاق بازرگانی، استادان دانشگاه ها و مدیران عامل بانک ها به چرخه تولید بازگشتند.

سهم ۹.۸ هزار واحدی شرق استان سمنان از طرح ملی جهش مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان هم در این آیین گفت: سهم شرق استان سمنان در طرح نهضت ملی جهش مسکن ساخت ۹ هزار و ۸۱۶ واحد مسکونی در شهرستان های شاهرود و میامی است.

امیر عمیدی با بیان اینکه تاکنون ۱۲ هزار و ۵۸۰ متقاضی خرید مسکن در این طرح ثبت نام کردند، افزود: تاکنون ۲ هزار ۳۰۰ متقاضی غربالگری شدند که از این تعداد ۷۵۰ مورد در دفاتر پیشخوان دولت تشکیل پرونده دادند.

وی با بیان اینکه ۸۲ هکتار زمین برای اجرای این طرح در شرق استان سمنان جانمایی شد، ابراز داشت: یکی از این زمین ها به وسعت ۴۸ هزار و ۵۸۵ متر مربع در اختیار تعاونی مسکن لشکر ۵۸ ذوالفقار ارتش جمهوری اسلامی در شاهرود قرار گرفت.

عمیدی با بیان اینکه دراجرای این طرح ۵۱۶ واحد مسکونی با نام شهید مدافع حرم سرهنگ زرهرن ساخته می شود، اظهار داشت: در اجرای این طرح ۳۰ بلوک چهار و پنج طبقه ای ساخته می شود و مساحت هر واحد ۱۱۰ و ۱۳۰ مترمربع خواهد بود.

 مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان ادامه داد: برای متقاضیان این واحدها سه میلیارد ریال تسهیلات بانک مسکن در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha