بیشترین پروازهای خارجی فرودگاه مشهد مربوط به نجف است

مشهد- ایرنا- مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی گفت: مسیر پروازی مشهد- نجف در ماه پایانی پاییز بیشترین پروازهای خارجی فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد را به خود اختصاص داده‌ است.

محمود امانی بنی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با باین اینکه این قضیه در خصوص دیگر ماههای سال نیز صدق می‌کند، افزود: ۸۵ درصد پروازهای انجام شده در فرودگاه مشهد در آذرماه امسال مربوط به پروازهای داخلی و ۱۵ درصد پروازهای خارجی بوده که ۹ درصد از پروازهای خارجی در مسیر عتبات عالیات انجام شده‌است.
وی خاطرنشان کرد: ۳۲۱ پرواز خارجی به ۱۳ مسیر در این مدت از طریق این فرودگاه انجام شده که بیشترین پرواز مربوط به مسیر مشهد - نجف با ۱۳۳ پرواز و جابه‌جایی ۲۱ هزار و ۲۷۰ مسافر بوده است.
امانی بنی اضافه کرد: پروازهای خارجی این فرودگاه در مسیرهای استانبول، بغداد، بیروت، بیشکک، دبی، دوحه، دوشنبه، قندهار، کابل، کویت، لاور، مزارشریف و نجف انجام می‌شود.
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی ادامه داد: همچنین در آذرماه امسال هزا و ۸۲۰ پرواز داخلی به ۲۹ مسیر داخلی از طریق این فرودگاه انجام شده که بیشترین پرواز مربوط به مسیر مشهد- تهران با ۷۷۴ پرواز و جابه جایی ۱۰۹ هزار و ۴۹ مسافر است.
از ابتدای امسال تا پایان آذرماه یک میلیون و ۶۳۹ هزار و ۷۴۹ مسافر از طریق پروازهای خروجی داخلی و یک میلیون و ۶۳۳ هزار و ۸۷۱ مسافر از طریق پروازهای ورودی داخلی فرودگاه مشهد جابه جا شده‌اند.
همچنین در این مدت ۲۲۰ هزار و ۵۰۹ مسافر توسط پروازهای خارجی وارد فرودگاه مشهد شدند و ۱۸۹ هزار و ۶۴۳ نفر از طریق پروازهای خارجی این فرودگاه به کشورهای مختلف سفر کردند.
فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد با گستره ۵۴۰ هکتار، پس از فرودگاه مهرآباد تهران، دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که پیش از شیوع کرونا به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرتها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی روزانه در آن انجام می‌شد
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha