برف و کولاک جاده نورآباد به نهاوند، کرمانشاه و ۳۰۰ روستای دلفان را بست

خرم‌آباد - ایرنا - سرپرست فرمانداری دلفان گفت: بارش برف و کولاک موجب بسته شدن ۲ محور اصلی و راه ارتباطی ۳۰۰ روستای این شهرستان با جمعیت حدود ۴۰ هزار نفر شده است.

علی اصغر قهرمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در حال حاضر محور اصلی نورآباد به نهاوند و نورآباد به کرمانشاه به دلیل بارش برف و کولاک مسدود است و با توجه به نبود مسیر جایگزین از رانندگان تقاضا می شود در این مسیرها تردد نکنند.

وی اظهار داشت: همچنین تلاش برای بازگشایی راه دسترسی ۳۰۰ روستا در مناطق میربگ جنوبی، اتیوند، کاکاوند و خاوه نیز ادامه دارد.

وی گفت: هم اکنون ارتفع برف در شهر نورآباد مرکز دلفان به ۲۰ سانتیمتر و در ارتفاعات به بیش از یک و نیم متر رسیده  و کولاک شدید تردد در معابر عمومی را برای مردم سخت کرده است.

گفتنی است به سبب کاهش شدید دمای هوا سرما و یخبندان در دلفان حاکم شده و  سطح کوچه و معابر را لایه های عظیم یخ پوشانده است، سرما و یخبندان موجب شکستگی  برخی کنتورهای آب منازل مسکونی شد و روشن کردن خودروهایی که در معابر است به سختی صورت می گیرد.

بر اساس اعلام اداره هواشناسی برای روز جمعه هوای سرد و یخبندان در دلفان پیش بینی می شود که احتمال دارد دمای هوا به کمتر از ۲۰ درجه زیر صفر کاهش یابد.

دلفان با مرکزیت شهر نورآباد سردترین شهرستان لرستان است که در شمال غربی این استان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha