کره شمالی آزمایش های موشکی خود را از سرمی گیرد

تهران- ایرنا - خبرگزاری رسمی مرکزی کره شمالی (کی سی ان ای) امروز پنجشنبه اعلام کرد این کشور نیروی دفاعی خود در برابر آمریکا را تقویت خواهد کرد و از سرگیری تمامی فعالیت های معلق موقت خود را مورد بررسی قرار خواهد داد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، کی سی ان ای با اشاره به مهلت قانونی خود برای آزمایش های سلاح های اتمی و موشک های دور بُرد اعلام کرد به منظور تقویت نیروی دفاعی خود در برابر آمریکا، فعالیت های معلق شده موقت خود را برای انجام آزمایش های موشکی از سرخواهد گرفت. 

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی روز گذشته جلسه ای با حضور حزب حاکم کارگران این کشور تشکیل داد تا پیرامون "مسائل و سیاست های مهم کشور" بحث و تبادل نظر کنند. این بحث شامل بررسی اقدامات متقابل با سیاست های متخاصمانه آمریکا بود. 

بدین ترتیب دفتر سیاسی حزب حاکم دستور داد تا در اقداماتی که تاکنون صورت گرفته و در باره شروع مجدد تمامی فعالیت های معوق موقتی بررسی هایی صورت گیرد و باز اندیشی شود و این نیز به معنای تقویت نیروی دفاعی کشور است. 

رویترز نیز در این خصوص نوشت: در روزهای اخیر و در پی انجام سلسله آزمایش های موشکی کره شمالی، تنش ها بالا گرفته است و آمریکا در مقابل اقدامات اخیر پیونگ یانگ به دنبال اعمال تحریم های جدید برای این کشور است که یادآور بازگشتی به دوران "آتش و خشم" و تهدیدهای ۲۰۱۷ می باشد. 

به نظر می رسد این تصمیم کره شمالی گامی فراتر از آنچه کیم جونگ اون در پایان سال ۲۰۱۹ اعلام کرده بود هست چون کیم گفته بود دیگر به مهلت قانونی آزمایش های موشکی دور بُرد و موشک های قاره پیمای بالستیکی متعهد نیست. این درحالی است که آمریکا خواستار رسیدن به اجماعی برای بازگشت به مذاکرات میان دو کشور بود. 

کره شمالی معتقد است تهدیدها و دشمنی واشنگتن به جای خطرناکی رسیده است و با اشاره به رزمایش های مشترک آمریکا و کره جنوبی و استقرار سلاح های استراتژیک در منطقه و اعمال تحریم های مستقل در کنار تحریم های سازمان ملل متحد اعلام کرد که باید برای مقابله طولانی مدت با امپریالیسم آمریکا آمادگی بیشتری داشته باشد. 

درهمین حال  وزارت دفاع کره جنوبی نیز اعلام کرد به دقت رزمایش های کره شمالی در فصل زمستان را رصد خواهد کرد و دربرابر هرگونه تهدیدی آماده خواهد بود. 

در پایان گزارش رویترز آمده است احتمالا کره شمالی در ماه فوریه  و آوریل به مناسبت هشتادمین سالروز تولد پدر و صدو دهمین سالروز تولد پدربزرگ رهبر این کشور که هر دو از تعطیلات رسمی این کشور می باشند، آزمایش های موشک های دور بُرد خود را تکرار خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha