بیش از ۲ هزار واحد مسکونی در رودان دچار آب گرفتگی و تخریب شده است

بندرعباس - ایرنا - شهردار رودان گفت: بیش از ۲هزار خانه مسکونی دراین شهرستا بر اثر بارندگی دچار آب گرفتگی و تخریب شده است.

حجت  جاودان روز پنجشنبه  درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با شروع بارندگی چند روز گذشته ۱۰ از محلات شهر رودان دچار آب گرفتگی و تخریب منزل مسکونی شده است.

 وی افزود : با همکاری اعضای شورای اسلامی شهر و ستاد بحران  ۲ هزار نفر در خوابگاههای  شهر اسکان اضطراری مستقر شده ند و برای جلوگیری از ورود سیلاب با ماشین آلات شهرداری و ستاد بحران مسیرهای سیل مسدود شده است.
وی یادآور شد: هم اینک کارگران با استفاده از پمپ‌های دفع آبهای سطحی و تانکرهای لجن کش در حال تخلیه روان آب از این مناطق هستند. 
شهردار رودان اظهارداشت : بارندگی درشهر رودان محلات  سنگی ، بندمیر ، گلستان ، چاتمر ، بند ملا ، پشته معزآباد ، مرکز شهر دچار آب گرفتگی شده بودند که همکاری اعضای شورای شهر و ستادبحران ، نیروهای امدادگر و بسیج سپاه امداد رسانی و تخلیه آب های سطحی و سیلاب تخلیه و کانال ها لایروبی شد.

بارش باران  در شب گذشته باعث آبگرفتگی خیابان‌های اصلی و فرعی برخی از مناطق میناب شد.بر اساس اعلام هواشناسی هرمزگان رودان ۱۹۰،۲ میلیمتر باران را در این منطقه ثبت کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha