۱۵ درصد جمعیت اشنویه دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان اشنویه گفت: تاکنون هشت هزار و ۷۴۲ نفر دز سوم واکسن کرونای خود را دریافت کرده اند که ۱۵ درصد افراد واجد شرایط این شهرستان را شامل می شود.

حسین زرزا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۸۹ درصد از افراد واجد شرایط دریافت واکسن کرونا در این شهرستان دز اول و ۷۷ درصد جمعیت به تعداد ۴۸ هزار و ۹۳۲ نفر نیز دز دوم را دریافت کرده اند.

وی افزود: خوشبختانه کمبودی در زمینه تهیه واکسن در این شهرستان وجود ندارد و کار واکسیناسیون مراجعه کنندگان با سرعت خوبی در مراکز واکسیناسیون این شهرستان در حال انجام است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اشنویه بیان کرد: هم اکنون چهار پایگاه واکسیناسیون در شهر و روستاهای این شهرستان شامل پایگاه های "نالوس"، "آغبلاغ"، "نلیوان" و مرکز تجمیعی "شهدای غزه" برای تزریق واکسن کرونا راه‌اندازی شده است که در این مراکز نسبت به پذیرش و تزریق واکسن اقدام می شود.

وی بیان کرد: واکسن‌های اختصاص یافته به شهرستان، قبل و پس از عملیات تزریق در سامانه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور نمایندگان بخش‌های نظارتی، بهداشتی و درمانی ثبت و ضبط شده و همه دریافت‌کنندگان آن قابل رصد و پایش هستند.

به گزارش ایرنا، اشنویه با ۷۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

براساس اعلام کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی، ۹۰ درصد مردم استان تا ۲۸ دی ماه جاری، حداقل یک دُز ، بیش از ۷۹ درصد مردم استان هر ۲ دُز و ۲ میلیون و ۴۶۴ هزار دُز اول واکسن کرونا را در این استان دریافت کرده اند که این روند همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha