۱۳ تیم بهداشتی در مناطق سیل‌زده جنوب کرمان خدمات‌رسانی می‌کنند

جیرفت - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از اعزام و خدمات رسانی ۱۳ تیم بهداشتی در مناطق سیل‌زده جنوب کرمان طی روزهای اخیر خبر داد.

دادخداصادقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا محل استقرار این تیم ها را در شرایط فعلی در شهرستان های رودبارجنوب و قلعه گنج اعلام و بیان کرد:  هفت تیم بهداشتی شامل ۲ تیم از دانشگاه علوم پزشکی کرمان و پنج تیم از علوم پزشکی جیرفت در جنوب کرمان در شهرستان رودبارجنوب و ۶ تیم از جنوب کرمان در مناطق سیلزده قلعه گنج مستقر شده اند.

وی بیشترین میران خسارت سیلاب جنوب کرمان را در رودبارجنوب اعلام کرد و گفت: ۷۰ هزار نفر از اهالی این شهرستان متاثر از خسارت های سیل هستند که عمدتا در مناطقی همچون برجک، زهکلوت، میان درآن و بویینگ قرار دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت فعالیت تیم های بهداشتی را شامل واحدهای بهداشت و محیط و نیز بیماری ها عنوان و تاکید کرد که این تیم های بهداشتی در این ایام به صورت شبانه روزی خدمات رسانی می کنند.

صادقی بررسی آب شرب و فاضلاب، آموزش، کنترل و تایید سلامت تغذیه گروه های آسیب پذیر و نیز رصد و پیشگیری از بیماری هایی مانند گزش حشرات را از جمله خدمات این تیم های بهداشتی در مناطق سیلزده جنوب کرمان برشمرد.

وی ادامه داد: فعالیت عمده تیم های عملیاتی اعزامی شامل بازدید از منابع آبی، کلرسنجی، کلرزنی و نمونه برداری میکروبی آب آشامیدنی و گندزدایی و سم پاشی سطوح، بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، آموزش خانوارها در زمینه جلوگیری از شیوع بیماری، همچنین بیماریابی التور، سالک، مالاریا و سایر اقدامات برای برقراری نظام مراقبت بیماری های واگیر است.

خدمات رسانی در حوزه بهداشت و درمان از طریق چهار دانشگاه علوم پزشکی کرمان، رفسنجان، بم، جیرفت و دانشکده علوم پزشکی سیرجان ارائه می شود. دانشگاه علوم پزشکی جیرفت کار خدمات رسانی به هفت شهرستان جنوبی استان کرمان شامل جیرفت، منوجان، کهنوج، فاریاب، رودبارجنوب، قلعه گنج و عنبرآباد را برععهده دارد.

سیل شدید طی چندروز اخیر مناطق گسترده ای از جنوب استان کرمان و نیز شرق این استان را دربرگرفته و خسارت های زیادی به بار آورده است؛ این سیل درحالی است که هفته گذشته نیز جنوب استان کرمان درگیر سیلاب خسارت آفرین بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha