هشت پست برق در سایت صنوف آلاینده بیرجند نصب می‌شود

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: تا پایان بهمن ماه هشت پست برق جدید در سایت صنوف آلاینده بیرجند نصب و نیاز فعلی متقاضیان رفع خواهد شد.

مهدی دادگر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۶ هزار و ۳۰۰ متر شبکه فشار متوسط در سایت صنوف آلاینده اجرا شده است و امسال هم متناسب با برنامه و اعتبار موجود کار را ادامه می‌دهیم.

وی با بیان اینکه فشار متوسط و ضعیف یک مفهوم فنی بوده و واگذاری امتیاز بسته به میزان برق مورد نیاز صنوف است گفت: برخی از صنوف که نیاز به برق کمتر دارند را از فشار ضعیف تامین می‌کنیم اما عمده متقاضیان این سایت الزاما باید زیر پست توزیع برق باشند چون جریان کشی زیادی از شبکه دارند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی اظهار داشت: برق‌رسانی به سایت صنوف آلاینده با این حجم و گستردگی اعتبارات زیادی را می‌طلبد و با این وجود تلاش کرده‌ایم هر تقاضای برق را به نحو مطلوب پاسخگو باشیم.

وی افزود: به‌رغم نوسان قیمت و اعتبارات اسنادی اما با پشتیبانی فرمانداری بیرجند از سال‌های قبل اعتبارات مورد نیاز هر سال به پروژه برق‌رسانی این سایت تزریق شده است.

دادگر با اشاره به اجرای هفت دستگاه پست برق در سایت صنوف آلاینده گفت: امسال هم برق‌رسانی به سایت سه میلیارد و ۸۵۰ میلیون اعتبار مصوب دارد که تاکنون ۲ میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان تخصیص در نظر گرفته شده و باز هم از جنس اسناد سه ساله است.

وی اظهار داشت: با وجود این مبلغ تخصیص یافته عملیات برق‌رسانی متناسب با پیشرفت ساخت و سازهای سایت برنامه‌ریزی شده و حداقل ۶۰ دستگاه پست برای برق‌رسانی به این سایت نیاز است که برای توسعه شبکه هم ۲۰ کیلومتر دیگر عملیات باید اجرا شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه به تناسب پیشرفت ساخت و ساز درخواست متقاضیان ثبت و پاسخ داده می‌شود گفت: براساس آخرین گزارشی که مدیریت برق شهرستان بیرجند ارایه کرده حدود هشت مورد تقاضا ثبت است که در برنامه امسال پاسخ داده خواهد شد.

وی افزود: اینکه به خاطر نبود شبکه برق فشار ضعیف ساخت و ساز انجام نشود، دلیل منطقی نیست زیرا با توجه به اعتبارات موجود، شرکت توزیع نیروی برق ساخت و سازها را رصد کرده و شبکه را به عنوان تاسیسات متوجه آن ساخت و ساز می‌کنیم.

دادگر گفت: در صورتی که پیش از ساخت و ساز شبکه احداث شود ممکن است به دلیل سرقت تجهیزات دچار خسارت و ضربه شویم لذا ورود زودهنگام به سایت چنین گرفتاری‌هایی را برای شرکت برق دارد.

وی بیان کرد: امسال ۲ میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص بافته برای برق‌رسانی سایت متوجه واحدهایی خواهد شد که تاکنون تقاضای خود را ثبت کرده‌اند و کل اعتباری که برای برق‌رسانی به سایت صنوف آلاینده نیاز است حدود ۳۴ میلیارد تومان بوده که معادل کل اعتبارات شرکت توزیع نیروی برق استان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: از همین رو در زمینه تامین برق ناچار به فازبندی هستیم تا بتوانیم این اعتبار را براساس تقاضا و نیاز تامین کنیم و پیشرفت واحدهای صنفی نیز در تامین اعتبار اثر مستقیم دارد.

وی با تاکید بر اینکه تامین برق واحدهای مستقر شده اولویت اول شرکت توزیع نیروی برق است افزود: هشت دستگاه پست برق امسال به سایت اضافه می‌شود که قطعا تقاضاهای موجود را پاسخگو خواهد بود.

دادگر با اشاره به اهمیت طرح انتقال صنوف آلاینده شهر بیرجند به سایت جدید اظهار داشت: تامین اعتبار برق مورد نیاز این سایت قطعا از عهده اعتبارات شهرستانی خارج بوده و باید با کمک اعتبارات استانی حل شود لذا با آهنگ فعلی زمان‌بر است و انتظار می‌رود که در تخصیص‌ها و افزایش اعتبار مصوب سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز همکاری داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha