۱ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۸:۱۲
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 84620251
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

تمامی مطالبات چغندرکاران جوین خراسان رضوی پرداخت شد

سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی جوین در استان خراسان رضوی گفت: در سال زراعی جاری ۲۴۴ هزار تن چغندر قند از سوی کشاورزان تحویل کارخانه قند این شهرستان شد که با پرداخت سه هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال ۱۰۰ درصد مطالبات چغندرکاران از این کارخانه پرداخت شده است.

علی‌اکبر قارزی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: سطح زیرکشت چغندرقند در شهرستان جوین طی سالجاری پنج هزار و ۲۰۰ هکتار بود که با توجه به میانگین برداشت حدود ۵۰ تن چغندر در هر هکتار، ۲۶۰ هزار تن از این محصول تولید شد.  

وی ادامه داد: شهرستان جوین قطب تولید چغندرقند در خراسان رضوی است و در فصل برداشت این محصول زمینه اشتغال فصلی چهار هزار نفر از شهروندان فراهم می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: کشت چغندرقند فرصت طلایی رونق اقتصادی در جوین است و همزمان با فصل برداشت آن فعالیت کشاورزان، کارگران و ناوگان حمل و نقل آغاز می شود و چرخ کارخانه های قند و اسیدسیتریک شهرستان به حرکت در می آید.

وی افزود: چغندر تولیدی در این شهرستان به کارخانه قند جوین منتقل می شود و فرآوری این محصول در کارخانه‌های قند با کمک اسیدسیتریک انجام می شود.

مدیر کشاورزی شرکت کشت و صنعت جوین نیز به عنوان تولیدکننده عمده چغندر در منطقه به خبرنگار ایرنا گفت: این محصول امسال از کشتزارهای چهار شهرستان خوشاب، جغتای، جوین و شاهرود برداشت و به کارخانه قند جوین تحویل داده شد.

مهدی طلوعی‌نسب، عیار پایه چغندر قند را ۱۶ درصد ذکر و بیان کرد: عیار این محصول به هر میزان از عدد پایه کمتر باشد از قیمت چغند تحویلی نیز کاسته می‌شود.

وی افزود: میانگین عیار محصول چغندر تحویلی به کارخانه قند جوین تاکنون بالاتر از ۱۷ درصد بوده است.

شهرستان جوین ۳۵ هزار هکتار زمین باغی و زراعی با عمده محصولات گندم، جو، چغندرقند، زیره، پیاز، هندوانه و پسته دارد.

۱۲ هزار بهره‌بردار کشاورز، باغدار، دامدار و پروش‌دهنده طیور در جوین فعال هستند.

نقاب، مرکز شهرستان جوین در ۳۲۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha