۲۷۲ کیلومتر از راه‌های رازوجرگلان خراسان شمالی نیاز به بهسازی دارد

بجنورد- ایرنا- مدیر راهداری رازوجرگلان خراسان شمالی گفت: از ۵۵۰ کیلومتر راه‌های روستایی و شهری این شهرستان مرزی، ۲۷۲ کیلومتر نیاز به مرمت و بهسازی دارد.

رسول ضیغمی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ۵۵۰ کیلومتر راه این شهرستان مرزی، تنها ۵۰ کیلومتر راه شهری است که با ارتقا و بهسازی بخش هایی از راه شهر یکه سعود و دهستان باغلق این میزان به ۱۰۰ کیلومتر افزایش خواهد یافت.

وی افزود: هم اینک نیز روکش آسفالت ۱۶ و نیم کیلومتر از راه های سوخسو هاشم تا راستقان و تخته باغلق تا گز در حال انجام است.  

ضیغمی، تکمیل آسفالت ۲ و نیم کیلومتر از راه های گرکز به دویدوخ و ۴ کیلومتر از راه باغلق به اشرفدره را از الویت ها دانست و گفت: امسال از ۲۵ کیلومتر از راه های روستایی نیازمند بهسازی، روکش آسفالت و بهسازی ۲۰ کیلومتر در شهرستان انجام شد.

وی با اشاره به تخصیص ۷ میلیارد ریال برای پروژه جاده شیرین‌دره در مانه و سملقان به راز مرکز شهرستان راز و جرگلان، خاطرنشان کرد: مطالعات و کارشناسی های این طرح مربوط به ۲۰ سال پیش است که به عنوان جاده ای روستایی تعریف شده است در حالی که برای جذب اعتبار ملی و تسریع در ساخت آن باید این راه به عنوان جاده اصلی شهری تعریف شود.

ضیغمی افزود: با تکمیل این پروژه مسیر اهالی این شهرستان‌ به مرکز استان ۳۵ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.

برخورداری راه های روستایی کشور ۹۲.۷ درصد است که این میزان برخورداری از راه های روستایی مناسب استان ۸۳ درصد و در شهرستان رازوجرگلان ۷۳ درصد است.

 شهرستان مرزی راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد و بیشترین تمرکز جمعیتی قوم ترکمن  استان در این شهرستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha