فرماندار تنگستان:این شهرستان رتبه نخست جهش تولید مسکن استان بوشهر را دارد

بوشهر- ایرنا- فرماندار تنگستان گفت: در زمان حاضر، درجهش تولید مسکن، تنگستان با ۷۱ درصد تحقق برنامه در مقام اول استان بوشهر قرار دارد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی فرمانداری تنگستان روز پنج‌شنبه به نقل از احمد لطفی در نشست مردمی در مسجد قائم (عج) اهرم افزود: جوانانی که مشکل مسکن دارند، برای ثبت نام در نهضت جهش تولید مسکن اقدام و از این فرصت استفاده کنند.

وی گفت: در روستاهای تنگستان وضعیت مقاوم‌سازی مسکن نسبت به میانگین استانی، کمتر است و از مردم روستاها تقاضا می‌شود برای مقاوم‌سازی خانه های خود با استفاده از تسهیلات بنیاد مسکن اقدام کنند.

فرماندار تنگستان یادآورشد:رسیدگی به مشکلات، خدمت رسانی و ارائه خدمات بیشتر به مردم بعنوان مهمترین اولویت دولت سیزدهم به شمار می‌رود و همه مسئولان اجرایی موظف به اجرای این سیاست هستند.

وی اضافه کرد:بنا براین است که با پشتیبانی مردم و با وقت گذاشتن و با کمک مدیران اجرایی، گام به گام و بر اساس اولویت، درخواست‌های مردم اجابت و در مسیر کاهش مشکلات و تنگناهای آنها گام برداشته شود.

فرماندار تنگستان تصریح کرد: هرچند عده‌ای برای ضربه زدن به انقلاب بدنبال تزریق ناامیدی در بین مردم هستند اما ملت ایران آگاه و نسبت به ارزش‌های انقلاب اسلامی پایبندند و تاکنون این توطئه‌ها و مشکلات آنان را از پا در نیاورده است.

وی اظهار کرد: چهل و اندی سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می‌گذرد به رغم میل و خواسته دشمن این انقلاب با پشتیبانی، ایثارگری و جانفشانی مردم و خادمان مخلص آنان همچنان با اقتدار و صلابت ایستاده است.

لطفی با بیان اینکه بنای ما در شهرستان تنگستان برنامه محوری است افزود: برخی موضوع ها و نیازهای شهرستان که در سطح استان است را بنا بر ارتباط کاری و تجربه شخصی‌ پی‌گیری می‌شود و در بخش مطالبات فرااستانی نیز مطالبات مردم یادداشت و از طریق نماینده مردم درخواست و دنبال می‌شود.وی با تاکید بر اینکه درخواست‌های مردم باید بر اساس اولویت پاسخ داده شود، گفت:

فرماندار تنگستان یادآور شد: زمینه ایجاد اشتغال هم در سطح استان و هم در سطح دستگاه‌های شهرستان مهیاست و عزم دولت در این زمینه برای ایجاد و حمایت از اشتغال، جدی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر نیز گفت: این استان در خصوص وصول مطالبات در کشور وضعیت مناسبی ندارد.

غلامرضا حشمتی با بیان اینکه یکی از شاخص‌های اصلی ارزیابی شرکت‌ها، شاخص وصول مطالبات است و هر چقدر این شاخص مطلوب‌ باشد اعتبار بیشتری جذب می شود افزود: شهرستان تنگستان نیز به مانند سایر شهرستان‌های استان در وصول مطالبات، وضعیت مطلوبی ندارد.

وی اضافه کرد: عمر تاسیسات برقی بطور میانگین در این استان حدود ۱۵ سال است و  اعتبار ویژه‌ای برای مقاوم‌سازی این تاسیسات نیاز است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه برای جابه جایی تیربرق‌ها باید اعتبار پیش‌بینی شود در زمان حاضر باکمبود اعتبار مواجه هستیم.

وی ادامه داد: برای برطرف کردن مشکل جابه جایی تیربرق‌ها در سطح روستاها، آماده انجام کار مشارکتی با دهیاری‌ها هستیم.

حشمتی اضافه کرد: در بارندگی اخیر، بیشترین خاموشی در استان بوشهر به ۳ ساعت رسید که نشان از میزان پایداری تاسیسات برقی در استان دارد.

وی ادامه داد: استان بوشهر در آخرین ارزیابی از نظر روشنایی، رتبه پنجم کشور را دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha