۲ محور اصلی در جنوب آذربایجان‌غربی بر اثر بارش برف مسدود است

ارومیه- ایرنا- فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی گفت: ۲ محور اصلی جنوب این استان به علت بارش سنگین برف و کولاک مسدود است و اجازه تردد در آنها داده نمی شود.

سرهنگ حجت مشتاق روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محور مهاباد به بوکان معروف به محور برهان و محور مهاباد به پیرانشهر از مسیر پسوه به علت بارش سنگین برف مسدود اعلام شده است.

وی اضافه کرد: کولاک شدید در گردنه های زمزیران در محور سردشت به پیرانشهر و آغ‌بولاغ در مسیر ارومیه به اشنویه نیز گزارش شده و تردد با زنجیر چرخ نیز در آنها به سختی صورت می گیرد.

فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی ادامه داد: بقیه جاده های اصلی استان باز بوده ولی تردد در آنها نیز فقط با زنجیر چرخ میسر است.

سرهنگ مشتاق بیان کرد: در تمامی محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی بارش برف گزارش شده که این امر نشان می دهد مردم از سفرهای غیرضروری باید اجتناب کنند.

وی گفت: در صورت ضرورت سفر نیز استفاده از وسایل نقلیه عمومی بسیار بهتر خواهد بود.

وی از رانندگان خواست تا در صورت استفاده از وسایل نقلیه شخصی برای سفر بین شهری، همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ، رعایت فاصله طولی با وسیله جلویی، پرهیز از عجله و شتاب بی مورد و رانندگی با سرعت مطمئنه، حصول اطمینان از سالم بودن سیستم روشنایی وسیله نقلیه، سالم بودن لاستیک ها، سالم بودن بخاری و برف پاک کن، رانندگی با نور پایین و استفاده از چراغ های نورافکن را در دستور کار جدی خود قرار دهند.

به گزارش ایرنا، بارش برف از روز یکشنبه در آذربایجان غربی آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha