۱۲۰۰ میلیارد ریال به مدارس کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

گچساران - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای مدرسه سازی، تعمیر و تجهیز مدارس استان اختصاص یافته است.

پیروز کرمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان اعتبارات اختصاص یافته به نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری نسبت به پارسال ۷۰درصد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: این میزان سرمایه گذاری از منابع مالی مختلف برای تکمیل طرح های نیمه تمام،تامین تجهیزات هنرستان ها، ساخت سرویس های بهداشتی مدارس و استانداردسازی سیستم های گرمایشی فضاهای آموزشی استان پیش بینی شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: ۱۱۰ میلیارد ریال از این میزان اعتبار به ساخت و تکمیل ۱۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در مدارس استان تخصیص یافته است.

کرمی تاکید کرد: امسال۶۰ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات هنرستان های کهگیلویه و بویراحمد تامین اعتبار شده که هم اکنون در حال برآورد نیازهای هنرستان های استان برای خرید تجهیزات هستیم.

وی با اشاره به اینکه بیشترین اعتبارات اختصاص یافته امسال برای تکمیل طرح های نیمه تمام آموزشی پیش بینی شده تاکید کرد: در سال جاری همچنین هشت میلیارد ریال اعتبار برای تعمیر سیستم های گرمایشی مدارس استان هزینه شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال تحصیلی جاری ۵۰میلیارد ریال اعتبار به استانداردسازی تجهیزات گرمایشی مدارس این استان اختصاص یافته است.

کرمی با اشاره به اینکه در چند سال اخیر بیش از ۹۰ درصد تجهیزات گرمایشی مدارس کهگیلویه و بویراحمد استانداردسازی شده اظهار داشت: با این اعتبار تجهیزات گرمایشی غیراستاندارد از مدارس استان برچیده می شود.

وی تصریح کرد: در زمان حاضر ۸۵ طرح عمرانی درقالب ۴۲۵ کلاس درس در دست ساخت است که این طرح ها به طوری میانگین ۵۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

هم اکنون ۱۷۱ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۲۰۲مدرسه و بیش از هشت هزار کلاس درس کهگیلویه و بویراحمد مشغول تحصیل هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha