۳۰ دی ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۵
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84620152
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای مشهد آلوده شد

مشهد- ایرنا- سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: میانگین کیفیت هوای کلانشهر مشهد در روز ۳۰ دیماه در وضعیت هشدار و آلوده قرار دارد.

مهدی اله‌پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد هم اکنون ۱۲۷ ای.کیو.آی و نشانگر هوای آلوده است.

وی با بیان اینکه کیفیت هوای مناطق سرافرازان، سمزقند، شهید کریمی و امامیه در وضعیت هشدار و آلوده برای تمامی افراد است، ادامه داد: کیفیت هوای مناطق شهید آوینی، سجاد و نخریسی در شرایط سالم و هوای ۱۶ منطقه دیگر مشهد در شرایط هشدار و آلوده برای افراد حساس قرار دارد.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضرور، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ هم نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست.

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha