کولاک جاده‌های زنجان را فرا گرفت

زنجان - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: کولاک شدید جاده‌های استان را فراگرفته و تردد در مسیرهای کوهستانی فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است.

محمد محمدی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر جاده های زنجان - تهم- چورزق، ابهر - نیک پی به ماهنشان و دندی به تخت سلیمان به علت کولاک شدید و نبود ایمنی و دید کافی مسدود است.

به گفته وی، هم اکنون تردد در همه جاده های کوهستانی استان زنجان فقط با زنجیر چرخ و تردد در آزادراه‌ها نیز ضمن همراه داشتن زنجیر چرخ امکانپذیر است.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: تردد در دیگر جاده های شریانی استان ضمن همراه داشتن زنجیر چرخ امکانپذیر است.
محمدی تاکید کرد: رانندگان خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، چراغ های مه شکن، تجهیزات گرمایشی، پتو، مواد غذایی خشک و فاسد نشدنی مجهز کنند.
وی متذکر شد: رانندگان از سالم بودن خودرو، بخاری و پُر بودن باک بنزین اطمینان داشته باشند و قبل از حرکت از وضعیت جاده های ارتباطی مطلع شوند.

رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی استان ورزش باد شدید و وقوع کولاک و احتمال سقوط بهمن در  جاده های استان وجود دارد.
محمدی افزود: هموطنان هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند و از ترددهای غیرضروری در جاده های استان خودداری کنند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر اکیپ راهداری در ۳۲ گردنه کوهستانی و صعب العبور به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می‌دهند.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره  کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: رانندگان قبل از حرکت از مبداء برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha