تلاش سی ان ان برای تشدید تنش میان روسیه و اوکراین/ استقرار نظامی مسکو کامل شد

تهران- ایرنا- شبکه سی ان ان در راستای تلاش ها برای تشدید تنش میان مسکو و کی یف گزارش داد که استقرار نظامی روسیه در نزدیکی مرز اوکراین تقریباً تکمیل شده است.

به گزارش ایرنا، بر اساس ارزیابی وزارت دفاع اوکراین که به  سی ان ان گزارش شد،   قدرت کامل نیروهای مسلح زمینی فدراسیون روسیه در نزدیکی اوکراین بیش از ۱۰۶ هزار نفر است که با احتساب دیگر نیروهای دریا و هوا، تعداد کل نیروها به بیش از ۱۲۷ هزار نفر رسیده است.

اوکراین مدعی است که این اقدامات و  تحولات در سیاست های روسیه با هدف محدود کردن قابلیت‌های ایالات متحده در تلاش برای تضمین امنیت در قاره اروپا صورت گرفته است.

به گزارش سی ان ان، در این ارزیابی همچنین مدعی شد که روسیه در تلاش برای تجزیه و تضعیف اتحادیه اروپا و ناتو است.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه با تاکید بر این‌که مسکو به اوکراین حمله نظامی نمی کند، اعلام کرد که وضعیت امنیت اروپا به دلیل اقدامات و سیاست های آمریکا و پیمان آتلانتیک شمالی " ناتو " بحرانی شده است.

وی در همین حال خاطرنشان کرد که جنگ و مناقشه مسلحانه تمام عیار در اروپا رخ نخواهد داد و در زمان حاضر امکان آغاز جنگ وجود ندارد.  

اوکراین، آمریکا، ناتو و برخی هم پیمانان غربی واشنگتن درحالی مدعی هستند که روسیه قصد حمله به اوکراین را دارد که مقامات عالی مسکو بارها به صراحت اعلام کرده اند چنین برنامه ای در دستور کار کرملین نیست.

ناظران سیاسی معتقدند واشنگتن، با بهره برداری سیاسی از ماجرای اوکراین، سعی در تحت فشار قرار دادن روسیه به عنوان ابرقدرت شرق و رقیب سرسخت خود دارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha