هواشناسی زنجان ۲ هشدار نارنجی صادر کرد

زنجان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: وضعیت جوی این استان قبل از ظهر امروز/۳۰ دی/ تا پایان همین روز در حالت هشدار نارنجی قرار می‌گیرد.

محمدرضا رحمن نیا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هشدارهای نارنجی ۳۲ و ۳۳ به منظور انجام اقدامات ضروری به دلیل احتمال خسارت های گسترده در سطح استان صادر شد.

به گفته وی، بر اساس هشدار ۳۲ در مدت بیان شده، بارش برف و باران همراه با رگبار باران و برف در ارتفاعات و احتمال وقوع رعد و برق در مناطق کم ارتفاع بویژه در شهرستان طارم پیش بینی شده است.
مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: اثر این مخاطره در شهرستان های ابهر، ماهنشان طارم، خدابنده، ایجرود، خرم دره، زنجان، ابهر و سلطانیه موجب لغزندگی معابر و اختلال در ترد می شود.


احتمال سقوط بهمن وجود دارد
رحمن نیا به هشدار ۳۳ هواشناسی استان زنجان اشاره کرد و ادامه داد: به منظور اقدام ضروری و احتمال خسارت های گسترده و زیاد از قبل از ظهر امروز/۳۰ دی/ تا پایان همین روز وجود دارد.
 به گفته وی، نوع مخاطره وزش باد شدید تا شدید، وقوع کولاک در همه مناطق استان و احتمال سقوط بهمن است. 
مدیر کل هواشناسی استان زنجان گفت: احتمال انسداد مسیرهای کوهستانی شهری وروستایی، سقوط بهمن، کاهش دید، آسیب به تاسیسات شهری و روستایی بر اثر وزش باد شدید وجود دارد.
رحمت نیا تاکید کرد: توصیه می شود هموطنان از ترددهای غیرضروری در جاده های استان پرهیز و در صورت ضرورت تجهیزات ایمنی  زمستانی، پوشش گرم همراه داشته باشند و آمادگی برای برف روبی و بازگشایی معابر را داشته باشند.
وی از هموطنان خواست از صعودهای کوهنوردی، توقف در زیر درختان خشکیده، تاسیسات مرتفع شهری و ساختمان های نیمه تمام خودداری کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha