کلاهبردار ۲۵۰ میلیاردریالی به دام پلیس هرمزگان افتاد

بندرعباس- ایرنا- فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: با تلاش و هوشیاری ماموران پلیس آگاهی استان یک کلاهبردار با بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از مردم دستگیر شد.

سردار غلامرضا جعفری چهارشنبه شب با اعلام این خبر به رسانه ها اظهار داشت: در پی دریافت شکایتی مبنی بر کلاهبرداری و انتقال مال غیر و جعل، با توجه به اهمیت موضوع مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد متهم با اطلاع از اقامت شاکی در خارج از کشور، با تنظیم یک فقره وکالتنامه جعلی در یکی از دفاتر اسناد رسمی بندرعباس اقدام به انتقال قطعی مالکیت سه دانگ از یک ملک ثبتی و تعداد ۲۷ باب مغازه واقع در بندرعباس به نام خود و مالکیت سه دانگ از پلاک های ثبتی یک ملک دیگر بنام خواهرش کرده و سپس املاک فوق را به فروش رسانده و متواری شده است.

سردار جعفری تصریح کرد: به دنبال این گزارش ، یک فقره پرونده از شعبه دوم اجرای احکام کیفری وصول شد که در آن محکوم تحت تعقیب و متواری، به اتهام کلاهبرداری و انتقال مال غیر و سوء استفاده از سند مجعول، به حبس و پرداخت جزای نقدی دولتی به میزان ۱۶ میلیارد ریال و رد مال به شاکی محکوم شده بود.

فرمانده انتظامی هرمزگان بیان داشت: با انجام اقدامات گسترده فنی، اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی مشخص شد متهم پس از خروج از هرمزگان به استان فارس متواری و در شهرک صدرا شهرستان شیراز مخفی شده و به صورت مجردی و تنها زندگی می کند.

وی ادامه داد: مأموران پس از اطمینان از حضور نامبرده در شیراز ضمن اخذ نیابت قضایی قصد عزیمت جهت دستگیری وی را داشتند که با توجه به اینکه دادسرای اجرای احکام کیفری شیراز قبل از حضور ماموران انجام دهنده نیابت، اقدام به ثبت نیابت به صورت عادی نموده بود محکوم علیه با توجه به مطلع شدن از سامانه ثنا دادگستری سریعا از محل اختفاء خود خارج و گوشی تلفن همراه خود را خاموش و متواری می شود.

فرمانده انتظامی هرمزگان بیان داشت: با تلاش های فراوان یک ماهه و خستگی ناپذیر مأموران نهایتا مخفیگاه متهم که به صورت دوره ای محل اختفاء خود را از استان های تهران، اصفهان و فارس تغییر می داد در شهرستان شیراز شناسایی و مأموران با هماهنگی قضائی و اخد نیابت به مخفیگاه متهم اعزام و طی یک عملیات غافلگیرانه، نامبرده را دستگیر و به پلیس آگاهی استان انتقال دادند.

سردار جعفری با بیان اینکه متهم در بازجویی های اولیه به کلاهبرداری به ارزش تقریبی ۲۵۰ میلیارد ریال معترف شد، اظهار داشت: متهم پس از تکمیل پرونده به دادسرا منتقل و با توجه به محکومیت قطعی کلاهبرداری و انتقال مال غیر و استفاده از سند مجعول، روانه زندان مرکزی بندرعباس شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha