وزیر آموزش و پرورش: فضای مجازی نباید ابزاری علیه تربیت دانش‌آموزان باشد

کاشان - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تهدیدهای فضای مجازی در غیرحضوری بودن مدرسه‌ها، گفت: این فضا نباید ابزاری علیه تربیت دانش‌آموزان باشد بلکه باید از آن برای تعلیم و تربیت استفاده کرد.

به گزارش ایرنا، یوسف نوری شامگاه چهارشنبه در آیین تجلیل از خیران مدرسه‌ساز کاشان افزود: معلمان درکرونا با تلاش مضاعف خانه‌ها را به کلاس‌های درس تبدیل کردند و با کنار گذاشتن بچه‌های خود به تعلیم و تربیت دانش‌آموزان پرداختند.

وی با تاکید بر لزوم آموزش‌ حضوری دانش‌آموزان در مدرسه‌ها، اظهار داشت: با حضور دانش‌آموزان در واحدهای آموزشی، تعلیم و تربیت به صورت واقعی در کشور جریان می‌یابد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر نظارت دقیق و کافی اجرای شیوه‌های نامه‌های بهداشتی در واحدهای آموزشی کشور اضافه کرد: هنوز برای آموزش ترکیبی آمادگی نداریم که البته این آمادگی نیز باید وجود داشته باشد و به همین دلیل قرارگاه حکمرانی فضای مجازی در وزارت آموزش و پرورش راه‌اندازی شده تا این موضوع‌ها جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش به تدریج ایجاد شده است، اظهار داشت: باید بکوشیم این مشکل زودتر برطرف شود و در همین راستا ۳۴ هزار و ۸۰۰ نیروی تازه کار استخدام می‌شوند تا به فرموده مقام معظم رهبری، افسران میدان تعلیم و تربیت باشند.

نوری ادامه داد: در مرحله‌های بعدی تلاش خواهیم کرد نیروی انسانی پای کار را در وزارت آموزش و پرورش تامین کنیم تا مدرسه‌ها به گونه‌ای باشند که سند تحول بنیادین رقم خورد.

وزیر آموزش و پرورش، گسترش هنرستان‌ها را برای استان اصفهان ضروری دانست و گفت: زمینه‌های رشته‌های کشاورزی، فرآوری گیاهان دارویی به خصوص گل و گیاه و بخش‌های خدمات گردشگری باید در این استان و شهرستان کاشان فعال شود.

وی با قدردانی از خیران مدرسه‌ساز گفت: این افراد خیراندیش زمینه‌ساز فراهم کردن تربیت بزرگان و مفاخر برای کشور هستند که البته آموزش و پرورش نیز باید برای آنان برنامه‌ریزی داشته باشد.

نوری با اشاره به نقش‌آفرینی خیران مدرسه‌ساز در کاشان، دارالمومنین کاشان را دارالمحسنین نیز دانست و افزود: در این شهرستان مردم نیکوکاری و احسان می‌کنند و این برکت از فرهنگ ناب اسلام محمدی باقیمانده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان نیز اظهار داشت: دانش‌آموزان ۲ سال به دلیل شرایط کرونا با استفاده از تلفن ‌همراه در معرض خطر فضای مجازی ولنگار و بی‌بند و بار قرار گرفته‌اند.

وزیر آموزش و پرورش: فضای مجازی نباید ابزاری علیه تربیت دانش‌آموزان باشد

محمدرضا جان‌نثاری از وزیر آموزش و پروش خواست برای جبران این خطاها و جبران نقص‌های آموزشی آموزشی به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند تا سال آینده بتوان نسل انقلابی و متدین را در آموزش و پرورش تربیت کرد.

وی  با اشاره به اینکه کاشانی‌ها در دوران دفاع مقدس در تمام جبهه‌های غرب و جنوب و همچنین در مبارزه با اشرار در شرق کشور حضور داشته‌اند، گفت: سند این ادعا تقدیم بیش از یک هزار و ۷۰۰ شهید از شهرستان است.

معاون استاندار اصفهان کاشان را شهر هیات‌های مذهبی عنوان و اضافه کرد: به دلیل عشق کاشانی‌ها به ساحت مقدس امام حسین (ع) و دیگر معصومان (ع)، این شهرستان به دارالمومنین شهرت یافته است.

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان در این آیین با بیان اینکه در این اداره کل در بحران نیروی انسانی گرفتار شده‌ است، گفت: در حوزه نیروی انسانی، مدیریت بحران نمی‌کنیم، بلکه مدیریت در بحران را انجام می‌دهیم و طبیعی است که مدیریت در بحران، فرسودگی ایجاد می‌کند.

محمد اعتدادی افزود: در مدیریت بحران اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، مشاور، معاون، متصدی آزمایشگاه و سرپرست کارگاه را کنار گذاشته‌ایم و بازنشسته‌ها را که خسته‌ هستند، به کار گرفته‌ایم.

وی با اشاره به نقش‌آفرینی خیران مدرسه‌ساز در استان اصفهان اظهار داشت: در ۴۰ سال گذشته آموزش و پرورش این استان گام‌های بلندی برای توسعه آموزش، ساخت فضاهای آموزشی و عدالت آموزشی برداشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان ادامه داد: تعهد خیران مدرسه‌ساز در این استان امسال ۹ و هشت دهم درصد بیش از سال گذشته بوده است که البته این حرکت باید با شتاب بیشتری دنبال شود.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش شامگاه چهارشنبه به منظور حضور در آیین تجلیل از خیران مدرسه‌ساز و رونمایی از ۵۹ طرح عمرانی با اعتبار افزون بر یک هزار میلیارد تومان به کاشان سفر کرد.

کاشان ۴۷۰ باب مدرسه دارد و جمعیت دانش‌آموزی این شهرستان در دوره ابتدایی ۳۶ هزار و ۷۲۴ نفر، ۱۴هزار و ۳۶۹ نفر دانش‌آموز دوره متوسطه اول و هشت هزار و ۱۹ نفر دانش‌آموز دوره متوسطه دوم است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha