سجادی: فدراسیون‌ها از ارتباطات خوب ایجاد شده در اورآسیا استفاده کنند

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: ارتباطات خوبی در دولت جدید در اورآسیا ایجاد شده و فدراسیون‌ها در هر موردی که می‌دانند، می‌توانند کار کرده و طرح ارائه کنند.

به گزارش ایرنا،‌ سیدحمید سجادی امروز (چهارشنبه) در نشست با روسای فدراسیون‌های ورزشی و مسئولان ورزش کشور اظهار داشت: احساس می‌کردم امروز جلسه متفاوت است و خواستم معاونین حضور داشته باشند و در واقع معرفی و رونمایی از معاونان باشد. بخش جوانان از ما جدا نیست چرا که ورزش است و حوزه جوانان. محیط‌های ورزشی در کنار جوانان شکل می‌گیرد. از روسای فدراسیون‌ها می‌خواهم که جلسات کارشناسی و اختصاصی را با معاونان وزارت ورزش داشته باشند و در این امر کوتاهی نکنند.

وی تاکید کرد: اگر بین جلسه اول و دوم با فدراسیون‌ها فاصله افتاد به این دلیل بود که جلسات مختلفی را برگزار می‌کنیم و با مجلس در رفت و آمدیم. من سه چهار روز پیش در هیات دولت دستور گرفتم که تا ماه آینده فرصت داریم اطلاعات فدراسیون‌ها تکمیل شود. با این جلسات قصد داریم کار را شروع کنیم و طبیعی است که شروع طوفانی داشته باشیم. تعامل خوبی با مجلس داریم و ایده‌های خوبی دریافت می‌کنیم. آماری که ما داریم ۲۰۰ نماینده مجلس با بنده جلسه داشته‌اند که اتفاق بسیار خوبی است و همه این‌ درخواست‌ها در حال پیگیری است.

وزیر ورزش و جوانان افزود: آیا تا کنون به خانم فرامرزیان (مشاور وزیر ورزش) زنگ زده‌اید که از ۲۷ صدم درصد چقدر داده‌اند؟ تنها پنج صدم درصد به ما بودجه داده‌اند. همه کمک‌هایی که شده از موجودی بوده و باید جای آن پر شود.

سجادی در ادامه درباره تشییع پیکر پاک شهدای گمنام در این وزارتخانه تاکید کرد: امیدواریم این بزرگواران از خداوند بخواهند که ما در مسیر پیش روی مان موفق باشیم. تشکر می‌کنم از عزیزانی که برای رخ دادن این اتفاق زحمت کشیدند. ما مدیون خون شهدا هستیم و نباید این مهم را فراموش کنیم.

وی همچنین گفت: شب گذشته با معاون اول رئیس جمهور جلسه داشتیم، وی دیدگاه مثبتی در بحث حمایت از ورزش دارد. برای آیت الله رئیسی آرزوی موفقیت دارم. توافقات خوبی انجام شده و در مباحث فرهنگی و ورزشی مواردی را درخواست داشتیم تا در روسیه پیگیری کنند.

سجادی گفت: یکی از نکاتی که از قبل مصوب شده و برای اجرای آن به ما کمک کنید موضوع عفاف و حجاب است. معاون بانوان باید با نواب رئیس بانوان در این زمینه کارگروه تشکیل دهند. مصوبات شورای برون مرزی را جدی بگیرید و به آن پایبند باشید اگر قرار است چانه زنی و لابی باشد در همان جلسه انجام دهید و بعد از آن به مصوبات عمل کنید.

وی تاکید کرد: قرار است در خصوص اقتصاد ورزش، دیپلماسی ورزشی، حقوقی، بانوان، جوانان و ... جلسات متعددی برگزار شود. از روسای فدراسیون‌ها می‌خواهم مغایرت‌های مالی را حتما مطرح کنند. ارتباطات خوبی در دولت جدید در اورآسیا ایجاد شده و فدراسیون‌ها در هر موردی که می‌دانند، می‌توانند کار کرده و طرح ارائه کنند.

نشست مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی با حضور سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک عصر امروز در محل سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha