رئیس دانشگاه بلگراد خواستار توسعه همکاری و امضای تفاهم‌نامه با دانشگاه تهران شد

بلگراد-ایرنا- رئیس دانشگاه بلگراد در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان طی نشستی با اشاره به روابط خوب فرهنگی و علمی بین دو کشور گفت که برای سفر به ایران و امضای یادداشت تفاهم نامه گسترش همکاری های علمی، آموزشی و فرهنگی با دانشگاه تهران آماده هستیم.

به گزارش شامگاه چهارشنبه ایرنا، «ولادان جوکیچ» در دیدار با «رشید حسن پور» ضمن  ابراز خرسندی از این نشست با تاکید بر این‌که امضای این سند می تواند برای تعمیق درک مشترک فرهنگی و توسعه همکاری های علمی در حوزه تبادل استاد و دانشجو و انجام پروژه های مشترک علمی بین دو کشور مؤثر واقع شود، از همکاری با دانشگاه های ایران برای اجرای پروژه های مشترک در چارچوب برنامه "اراسموس" استقبال و حمایت کرد.

وی با بیان این‌که دانشگاه بلگراد مهمترین مرکز آموزشی در منطقه بالکان به شمار می رود و در حال افزایش ظرفیت های خود برای جذب دانشجویان از جمله در قالب بورسیه "جهان در صربستان" است، به ظرفیت های بالای دانشگاهی در ایران اشاره و ابراز امیدواری کرد که این امکانات گسترده علمی و دانشگاهی در خدمت توسعه روابط بین دانشگاه های دو کشور قرار گیرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست گسترش همکاری های علمی، دانشگاهی و فرهنگی را بسیار ارزشمند توصیف کرد و با اشاره به این‌که همکاری های فرهنگی بین دو کشور ۳۰ سال سابقه دارد، گفت: اهمیت زیربنایی این همکاری ها را درک کرده و تاکید می کنم که اراده طرفین همواره در بالاترین سطوح مدیریتی بر توسعه همکاری های دوجانبه است.

حسن پور همچنین با اشاره به اهمیت تبادل دانشجو و همکاری های علمی و دانشگاهی بین دو کشور که سابقه طولانی دارد، گفت که خوشبختانه این ارتباطات در حال احیا شدن و بازگشت به عظمت گذشته است.

سفیر حسن پور از رئیس دانشگاه بلگراد برای سفر به ایران و امضای یادداشت تفاهم نامه همکاری با دانشگاه های کشورمان از جمله دانشگاه تهران به عنوان بزرگترین دانشگاه ایران دعوت بعمل آورد.

در این نشست همچنین «امیر پورپزشک» رایزن فرهنگی سفارت و «سعید صفری» استاد زبان فارسی دانشکده زبان شناسی دانشگاه بلگراد حضور  داشتند و گزارشی از فعالیت های حوزه های خود ارائه کردند.

به گزارش ایرنا؛ دانشگاه بلگراد صربستان برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ ( ۱۳۹۱) در فهرست دانشگاه شانگهای قرار گرفت.

رئیس دانشگاه بلگراد : تفاهم نامه همکاری با دانشگاه تهران آماده و تدوین شده‌است

این دانشگاه  که مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای آن در اتحادیه اروپا و جهان اعتبار دارد، بزرگترین دانشگاه صربستان به شمار می آید و از ۳۳ دانشکده و ۱۱ مؤسسه علمی- تحقیقاتی تشکیل شده است.

دانشگاه بلگراد در سال ۱۸۶۳ میلادی تاسیس شده و بیش از هفت هزار عضوهیات علمی و کارمند دارد و در آن  افزون بر  ۹۰ هزار دانشجو در ۱۵۰ رشته در مقطع کارشناسی و بیش از یک هزار و ۸۰۰ نفر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha