مرکز حقوق بشر یمن خواستار توقف حملات ائتلاف سعودی به مناطق مسکونی شد

تهران- ایرنا- مرکز حقوق بشر یمن چهارشنبه شب ضمن محکوم کردن حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی به مناطق مسکونی در صنعا پایتخت یمن، خواستار توقف آن شد.

به گزارش ایرنا از تارنمای اینترنتی شبکه تلویزیونی "المسیره" یمن، در بیانیه این مرکز حقوق بشری همچنین درخواست شده است که از جنایت‌های ائتلاف درحق یمنی‌ها جلوگیری شود، جنایتی که آخرین آن حمله به کوی "لیبی" در صنعا بود.

در این بیانیه همچنین تصریح شده است: این جنایت در چارچوب سلسه جنایت‌ها و نقض‌های مکرری صورت می گیرد که ائتلاف متجاوز به صورت روزانه در مناطق و استان‌های مختلف یمن و در سایه سکوت جهانی انجام می‌دهد.

این مرکز حقوق بشری از شورای امنیت، سازمان ملل متحد و سازمان‌ها بین المللی مربوطه خواست که به مسؤولیت خود عمل کرده و برای توقف این جنایت‌ها و نقض حقوق بشر و بمباران‌ها اقدام کنند.

مرکز حقوق بشر یمن همچنین خواستار محکومیت جنایت جنگی ائتلاف و جنایت ضد بشری آنان از سوی شورای امنیت و نهادهای بین المللی شد.

این مرکز همچنین از آزادگان جهان نیز خواست، این جنایت‌ها و نقض همیشگی آتش بس از سوی ائتلاف سعودی را با ابزارهای مختلف و با هدف پایان یافتن جنگ یمن محکوم کرده، به رنج و مشکلات یمنی‌ها پایان داده و به دولت‌ها فشار وارد کنند که این اقدامات در حق مردم یمن را جرم به حساب آورند.

ائتلاف سعودی دوشنبه شب در حمله به محله لیبی در صنعا ۱۴ یمنی از جمله سه زن و ۵ کودک را کشت.

همچنین در این حمله ۱۲ یمنی دیگر از جمله سه کودک و سه زن زخمی شدند که حال برخی از آنان وخیم گزارش می شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha