۲۹ دی ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۴۳
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84619946
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

گردنه ژالانه بازگشایی شد

سنندج- ایرنا- رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سروآباد گفت: گردنه ژالانه واقع در محور ارتباطی سروآباد به پاوه و اورامان، چهارشنبه شب بعد از ۷۲ ساعت بازگشایی شد.

دیاری استواری چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: محور ارتباطی سروآباد به پاوه و منطقه هورامان که به دلیل بارش سنگین برف و کولاک طی ۲ روز گذشته مسدود شده بود بعد از ۷۲ ساعت تلاش شبانه روزی و بی وقفه نیروهای راهداری، برف روبی و بازگشایی شد.

وی افزود: تردد در این گردنه در حال حاضر فقط با زنجیرچرخ امکان پذیر است و از رانندگان و مسافران عزیز درخواست داریم از تردد بی مورد و غیرضروری در این گردنه خودداری کنند و در صورت ضرورت حتما زنجیرچرخ و وسایل گرمایشی و تجهیزات ایمنی به همراه داشته باشند.

رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سروآباد یادآور شد: بیش از ۲۰۰ خودروی گرفتار در برف و کولاک در گردنه ژالانه به همت نیروهای راهداری رهاسازی شد و بیش از ۱۵۰ نفر نیز در راهدارخانه ژالانه اسکان داده شدند.

وی اضافه کرد: ۱۵ نیروی راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سروآباد با ۱۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین برف روبی، عملیات بازگشایی این گردنه را انجام دادند و بیش از ۱۰۰ تن نمک در این گردنه برای ایمن سازی مسیر مصرف شد.

استواری افزود: در طول بازگشایی گردنه ژالانه بیش از ۱۵ مورد سقوط بهمن در این منطقه اتفاق افتاد که با حضور به موقع نیروهای راهداری مسیر پاکسازی شد ضمن اینکه ۲ خودروی سواری زیر بهمن گرفتار شدند که با تلاش نیروهای راهداری رهاسازی شدند ولی به یکی از خودروها خسارت وارد شد.

گردنه ژالانه در منطقه هورامان سروآباد در استان کردستان محور ارتباطی شهرستان‌های سروآباد و مریوان به شهرستان پاوه و شهرهای نودشه و نوسود در استان کرمانشاه و همچنین محور ارتباطی شهر هورامان تخت و ۱۰ روستای تابعه آن با ۱۲ هزار نفر جمعیت است.

شهرستان سروآباد دارای ۴۰ کیلومتر راه اصلی، ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی و ۱۲۰ کیلومتر راه فرعی (سروآباد به پاوه) است.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha