مقام ارشد انصارالله: ائتلاف متجاوز خدمت به دشمن صهیونیستی را آغاز کرده است

تهران- ایرنا- عبدالوهاب المحبشی عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن چهارشنبه شب گفت که یمن از همان ابتدای تجاوزگری با دشمن صهیونیستی مواجه است و ائتلاف متجاوز خدمت به این رژیم را آغاز کرده‌ است.

به گزارش ایرنا، المحبشی به شبکه المسیره یمن افزود: آمریکا و صهیونیست‌ها امروز در کنار عربستان و امارات ایستاده‌اند، اما این حمایت روشن به یاری خداوند، پیروزی ملت یمن را تسریع خواهد کرد.

وی در عین حال گفت: نه آمریکا و نه رژیم صهیونیستی قادر به دفاع از امارات نخواهند بود، چرا که آنها در دفاع از عربستان شکست خوردند.

المحبشی اظهار کرد که رژیم صهیونیستی نیز در مقابله با موشک‌های مقاومت شکست خورده است.

وی از امارات متحده عربی خواست که خود، خود را نجات دهد زیرا ادامه تشدید تنش به نفع اقتصادی و امنیتی آن نیست.

ارتش یمن روز دوشنبه (۲۷ دی ماه) در عملیاتی به نام طوفان یمن، با پنج فروند موشک بالستیک و کروز و تعداد زیادی پهپاد، فرودگاه های دبی و ابوظبی و پالایشگاه نفت المصفح ابوظبی و تعداد دیگری از سایت ها و تأسیسات مهم و حساس امارات را هدف قرار داد.

سرتیپ "یحیی سریع " سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز دیروز سه شنبه اعلام کرد که موشک هایی که در عملیات طوفان یمن به کار رفتند موشک های بالدار قدس ۲ بود که پالایشگاه نفت المصفح را هدف قرار داد و فرودگاه ابوظبی نیز با ۴ موشک از همین نوع هدف قرار گرفت.

وی همچنین افزود: موشک بالستیک ذوالفقار نیز فرودگاه دبی را هدف قرار داد.

به گفته سریع، علاوه بر اهداف یاد شده، ارتش و رزمندگان یمن تعدادی از اهداف حساس و مهم امارات را نیز با پهپاد صماد ۳ مورد هدف قرار دادند.

امارات به تازگی حملات خود به یمن را تشدید کرده است و نیروهای تحت امر خود را که گردان‌های «العمالقه» (غول) می‌نامند و از گروه‌های سلفی، تکفیری و داعش تشکیل شده است برای حمله به استان شبوه اعزام کرده است. 

به نوشته رسانه‌های یمن، امارات همچنین با انتقال سلاح و تجهیزات نظامی از طریق آب‌های سرزمینی یمن برای شبه نظامیان وابسته به خود تجاوزات خود را تشدید کرده است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha