وزیر اقتصاد جمهوری خودمختار نخجوان بر توسعه همکاری با ایران تاکید کرد

  باکو – ایرنا – "تاپدیق علی اف "وزیر اقتصاد جمهوری خودمختار نخجوان روز چهارشنبه در دیدار " سید احمد حسینی " سرکنسول جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو کرد و خواستار توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور شده‌است.

  به گزارش ایرنا به نقل از سرکنسولگری کشورمان در نخجوان،  وزیر اقتصاد نخجوان در این دیدار که معاونانش نیز حضور داشتند، با  اشاره بر اهمیت و مفید بودن این گفت و گوها، خاطرنشان کرد که این جمهوری آمادگی لازم برای ارتقای همکاری اقتصادی، برگزاری نمایشگاه ها و توسعه بازراچه های مرزی مشترک را دارد.

وی تاکید کرد که پس از بررسی و جمع بندی اقدامات لازم برای اجرایی شدن مسائل مورد توافق و مشخص شدن نحوه  فعالیت اقتصادی در نخجوان را اعلام خواهد کرد.

حسینی نیز در این دیدار بر افزایش واردات و صادرات، لزوم همکاری اتاق‌های بازرگانی استان‌های همجوار با همتایان نخجوانی، برگزاری نمایشگاه‌ها و بازارچه های مرزی مشترک، سفر مسوولان ذی ربط اقتصادی دو طرف و نیز رسیدگی به مشکلات و موانع فراروی تجار ایرانی در این منطقه اشاره و خواستار انجام اقدامات لازم در این زمینه ها شد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در این دیدار همچنین با تاکید بر علاقه دو طرف برای افزایش همکاری های اقتصادی، آمادگی کشورمان برای هرگونه کمک در افزایش تعاملات و ارتباطات بین فعالان و نهادهای اقتصادی دو طرف را اعلام کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha