۵۲ نفر دیگر در استان همدان به کرونا مبتلا شدند

همدان- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت که با شناسایی ۵۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت استان از ابتدای همه گیری ویروس تاکنون به ۳۱ هزار و ۱۹۲ نفر رسید.

دکتر «محمد طاهری» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین آمار روزانه مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان طی ۲۴ گذشته صفر بود به نحوی که در این مدت هیچ مورد فوتی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا گزارش و ثبت نشده است.

به گفته وی، آمار متوفیان کرونا در استان همدان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به سه هزار و ۱۶۶ نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های این استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۶ نفر بود که ۴۸ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.

دکتر طاهری خاطرنشان کرد: همچنین هشت بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی ۳۴ بیمار بستری در بیمارستان های استان وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد یک هزار و ۶۵۲، بهار یک هزار و ۵۷۰، تویسرکان یک هزار و ۵۹۸، رزن یک هزار و ۲۴۲، درگزین ۴۲۱، فامنین ۴۱۴ و کبودراهنگ یک هزار و ۵۴۷ نفر است.

دکتر طاهری افزود: همچنین تاکنون پنج هزار و ۸۰۹ نفر در ملایر، چهار هزار و ۱۷۱ نفر در نهاوند و ۱۲ هزار و ۸۳ نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده اند.

به گزارش ایرنا و براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha