وزیر آموزش و پرورش: اسکان مسافران نوروزی در واحدهای آموزشی امکان‌پذیر است 

کاشان - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اسکان فرهنگیان در تعطیلات نوروز در واحدهای آموزشی گفت: هم اکنون با وجود شرایط کرونا فعالیت‌های هتلینگ برای فرهنگیان در جریان است، تابع جامعه هستیم و نباید این موارد را به صورت افراطی تعطیل کرد.

به گزارش ایرنا، یوسف نوری عصر چهارشنبه در حاشیه سفر به منطقه شمال استان اصفهان درگفت‌وگو با خبرنگاران درباره جبران فرصت‌های از دست رفته در دوران کرونا افزود: برنامه وزارت آموزش و پرورش حضور دانش‌آموزان در مدرسه‌ها و البته آموزش از طریق فضای مجازی نیز است.

وی با بیان اینکه غیرحضوری بودن دانش‌آموزان در مدرسه‌ها نباید این همه طول بکشد، اظهار داشت: دانش‌آموزان باید این فرصت را پیدا کنند تا بتوان نقص‌های آموزشی را برای آنها جبران کرد، گرچه ممکن است زمان آموزش طولانی‌تر شود اما باید بتوانیم فرصت از دست رفته را برگردانیم.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه هم اکنون کلاس‌های درس در مدرسه‌های روستایی مناطق محروم نیز حضوری است، از مدیران و معلمان خواست با جدی گرفتن حضور در مدرسه‌ها، دانش‌آموزان را  برای کلاس‌های حضوری تشویق و ترغیب کنند.

وی همچنین با اشاره به ایرادهایی که شورای نگهبان به لایحه رتبه‌بندی معلمان وارد کرده است، توضیح داد: هم اکنون آیین‌نامه‌ها در حال تدوین و پیگیری است تا قانون به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شود.

وزیر آموزش و پرورش عصر چهارشنبه برای افتتاح، کلنگ‌زنی و بازدید از چند طرح آموزشی به شهرستان نطنز سفر کرد و پس از آن به منظور حضور در آیین تجلیل از خیران مدرسه‌ساز و رونمایی از ۵۹ طرح عمرانی با اعتبار افزون بر یک هزار میلیارد تومان وارد کاشان شد.

نطنز و روستاهای تابعه دارای  ۴۰ واحد آموزشی دولتی و غیردولتی با سه‌هزار و ۳۵۶  دانش آموز شامل یکهزار و ۶۳۹ دختر و یک‌هزار و ۷۱۷ نفر پسر و ٢٤٥ معلم است.

این شهرستان با ۴۵ هزار نفر جمعیت در ۱۲۵ کیلومتری شمال استان اصفهان قرار دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

کاشان نیز ۴۷۰ باب مدرسه دارد و جمعیت دانش‌آموزی این شهرستان در مقطع ابتدایی ۳۶ هزار و ۷۲۴ نفر، ۱۴هزار و ۳۶۹ نفر دانش آموز دوره متوسطه اول و هشت هزار و ۱۹ نفر دانش آموز دوره متوسطه دوم است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha