هفدهمین جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس قزوین به ایستگاه آخر رسید 

قزوین - ایرنا- نفرات برتر هفدهمین جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس قزوین شامگاه چهارشنبه در مراسمی با حضور جمعی از مسوولان فرهنگی و هنرمندان این استان در سالن اجتماعات کتابخانه امام خمینی (ره) معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در این مراسم گفت: سینما به عنوان رسانه ای فراگیر و بستری مناسب برای انتقال مفاهیم دینی، انسانی، اخلاقی و فرهنگی می تواند در جهت ارتقا فرهنگی جوامع در ابعاد مختلف نقشی مهم ایفا کند. 

محمدحسین اسماعیلی افزود: برگزاری هفدهمین جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس قزوین فرصتی است بی بدیل برای هنرمندان، سینماگران و مردم استان جهت تبادل اندیشه ها ، تجربیات و استفاده از ظرفیت بی بدیل فیلم و عکس به ویژه در دوران کنونی است. 
وی اظهار داشت : استقبال گسترده فیلمسازان و عکاسان با ارسال ۴۵۶ اثر بارقه های امید را برای  ایجاد یک جریان فرهنگی موثر در بستر این جشنواره فراهم کرد و امیدواریم با استمرار آن در سالهای آتی شاهد معرفی فیلمسازان و هنرمندان جوان بیشتری در این عرصه باشیم. 
وی تصریح کرد: بی تردید این جشنواره بهانه ای است تا مجددا هنرمندان و علاقه مندان به هنر و سینما با شور و نشاط دو چندان گرد هم بیایند و رویدادی فاخر و ارزنده را در کنار هم و با همدلی و همراهی هم جشن بگیرند. 
این مسوول تاکید کرد: اکنون که با تلاش های فراوان انجمن سینمای جوانان قزوین و حمایت های همکارانم در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین برگزاری این رویداد هنری و سینمایی در استان مهیا شده است امیدواریم تا شیرینی و حلاوت این جشن هنری و سینمایی دوچندان و جاودانه باشد.
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین نیز گفت: هفدهمین جشنواره فیلم و عکس قزوین از ۲۵ تا ۲۹ دیماه برگزار شد که شاهد استقبال خوب هنرمندان، عکاسان  و فیلمنامه نویسان قزوینی بعد از دو سال بعد از شیوع ویروس منحوس کرونا بودیم. 
امیر ملاحسنی افزود: این جشنواره با هدف شناسایی و کشف استعدادهای جوان و معرفی آثار برتر در زمینه‌های فیلم، فیلمنامه و عکس و ایجاد انگیزه برای تولید آثار فاخر در میان هنرمندان برگزار شده است.
وی اظهار داشت : در این جشنواره ۴۵۶ اثر در سه بخش فیلم، فیلمنامه و عکس به دبیرخانه ارسال شده بود که بعد از داوری برگزیدگان جشنواره استانی تجلیل شدند و جشنواره کشوری سینمایی جوان نیز هر ساله در پایان سال برگزار می شود که امیدواریم هنرمندان قزوینی در آن جشنواره حضور درخشانی داشته باشند.

به گزارش ایرنا، در بخش آزاد عکس این جشنواره سه نفر با رتبه هم تراز به ترتیب "پیمان مولایی، حمیدرضا نصیری فرد و علیرضا کاکاوند" با اهدا لوح تجلیل و از "پوریا ترابی ، سمانه جمالی، شیوا کاکاوند و حناخلج" نیز تقدیر شد. 
در بین مجموع عکس های ارسالی به جشنواره از "پوریا ترابی و شیوا کاکاوند" با رتبه همتراز و در بخش کرونا از "فرهاد صفری تجلیل گردید و همچنین از الهام ترکمن نیز با اهدای لوح، تقدیر ویژه شد.
در بخش فیلمنامه این جشنواره نیز از فیلمنامه "پیرمرد شاخه نوری که به لب داشت" از محمد مهدی نعیمیان، فیلمنامه "پرواز کن عشقی" از محمد ملا عباسی و فیلمنامه "حسن" از علیرضا صانع فر تجلیل بعمل آمد. 
همچنین در بخش تقدیر از فیلمنامه ها از فیلمنامه "ازسوی خط" علی اصغر جانعلی پور، "یک قوطی و بیست گرم" از احمد یارایی تقدیر شد و جایزه ویژه هیات داوران نیز به فیلمنامه "در آخر" از شاهین شهبازی رسید.
هیات داوران در بخش فیلم نیز، از بهترین فیلم تجربی برای فیلم "انباشتگی از فرهاد نجفی فرد" و مستند "شعر زیبای من از الهام آقالری"  و فیلم داستانی "گناه از ابوالفضل عزیزی" با اهدا لوح تقدیر تجلیل شد. 
همچنین در بخش تصویربرداری  نیز از فیلم کمپانی "مرتضی حکاکیان" ،  تدوین فیلمهای قهرمان و شهر زیبایی من از "بابک حیدری" و در بهترین صدا نیز در فیلم "انباشتگی" از سعید مصطفوی تقدیر شد.
در بخش استعداد جوان نیز برای فیلم "کمپانی از ایل ناز خیرخواه " و بهترین فیلمنامه برای فیلم "انگشت از وحید علیمردانی" تجلیل شد.

۲جایزه ویژه هیات داوران نیز برای فیلم "گرگ ها به امیر رضا جلالیان" و "جدا مانده به اعظم خدارحمی" رسید. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha