مردم کرمانشاه از سفرهای غیرضروری خودداری کنند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: باتوجه به کاهش شدید دمای هوا و احتمال بارش برف از مردم استان انتظار داریم از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و همکاری لازم را با نیروهای پلیس داشته باشند.

«امیر ظهرابی» چهارشنبه شب به ایرنا افزود: در چند روز گذشته توانستیم سیستم پایدار را در مصرف گاز داشته باشیم لذا از همکاری مردم در این زمینه و مصرف بهینه حامل‌های انرژی قدردانی می کنیم.

وی اضافه کرد: مسوولان استان از شهریور ماه اقدامات پیشگیرانه را در بحث حامل‌های انرژی و مصرف گاز انجام دادند و به همین دلیل است هم اکنون در وضعیت پایداری قرار داریم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه، از پاکسازی معابر اصلی توسط شهرداری کرمانشاه قدردانی کرد و گفت: در تماس هایی که مردم با ما داشتند اعلام کردند که شهرداری پاکسازی معابر فرعی و کوچه ها را هم در دستور کار خود قرار دهد تا مشکلی برای تردد شهروندان به وجود نیاید.

به گزارش ایرنا، به دنبال بارش برف در روز دوشنبه و برودت شدید هوا تمام معابر فرعی و کوچه های سطح شهر کرمانشاه دچار یخبندان شده و تردد مردم را با مشکل مواجه کرده است.

بارش سنگین برف در شهرستان‌های استان موجب قطعی برق، تعطیلی مدارس و مسدودشدن ده ها روستای استان شد.

استاندار کرمانشاه، دستگاه های خدمات رسان و فرمانداران استان از همان لحظات اولیه بارش برف در مناطق مختلف استان حضور یافتند و نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام کردند.

دمای هوای برخی شهرستان های استان کرمانشاه به بیش از ۲۰ درجه زیر صفر رسیده است و هواشناسی اعلام کرده است که برودت هوا تا چند روز آینده نیز ادامه دارد.

ورود سامانه بارشی از چهارشنبه شب به استان

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه نیز با اشاره به کاسته شدن شدت سرما در مناطق مختلف طی امروز (چهارشنبه)، گفت: پیش‌بینی می شود دمای روزانه حدود چهار تا پنج درجه نسبت به روز قبل و هشت تا ۱۰ درجه دمای شبانه افزایش یابد.

«علی محمد زوراوند» همچنین با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به جو استان، افزود: انتظار می رود فعالیت این سامانه امشب و فردا (پنجشنبه) باشد و بیشتر هم نیمه غربی را در برخواهد گرفت و عمدتا بارش ها به صورت برف خواهد بود.

زوراوند خاطرنشان کرد: ورود این سامانه بارشی که با جریان هوای سرد همراه خواهد بود مجددا باعث کاهش شدید دمای هوا خواهد شد به گونه ای که پنجشنبه و جمعه هفته جاری دمای روزانه چند شهر استان از جمله کرمانشاه نیز به کمتر از صفر درجه خواهد رسید.

معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه ادامه داد: در روزهای یاد شده پیش‌بینی می شود دمای هوای شبانه مناطق گرمسیری بین ۲ تا ۵ درجه، مناطق معتدل بین ۱۰ تا ۱۴ درجه و مناطق سردسیر هم بین ۱۶ تا ۲۲ درجه زیر صفر برسد.

وی یادآوری کرد: دمای شبانه اکثر شهرهای استان تا اواسط هفته آینده همچنین زیر صفر درجه خواهد بود و تنها مناطق گرمسیری دمای آن ها به بالای صفر می رسد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۵ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.  
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha