محمدحسین اثنی عشری شهید جبهه مقاومت معرفی شد

دزفول- ایرنا- دبیر هیات رزمندگان اسلام شهرستان دزفول گفت: شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، شهید محمدحسین اثنی عشری را به عنوان شهید جبهه مقاومت اسلامی (مدافع حرم) معرفی کرد.

سید عزیزالله پژوهیده چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: نخستین یادواره شهید محمدحسین اثنی عشری آذرماه سال ۱۴۰۱ با همکاری نهادهای نظامی، انتظامی و ادارات دولتی دزفول برگزار می‌شود.

وی که به عنوان دبیر این یادواره معرفی شده گفت: شهید محمدحسین اثنی‌عشری متولد سال ۱۳۳۷ در دزفول بود که اواخر سال ۱۳۵۸ بعد از تلاش‌های فراوان در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و قبل از شروع جنگ تحمیلی با گروهی از سپاهیان اسلام به فرماندهی شهید محمد منتظری عازم جنوب لبنان و مرز حائل با فلسطین شد.
پژوهیده بیان کرد: این شهید والامقام حدود ۱۱ ماه با سربازان رژیم اشغالگر صهیونیستی مبارزه و در راه آزادی مردم فلسطین و لبنان با حضور در گروه‌های جهادی فلسطینی نقش‌آفرینی کرد و در تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۵۹ بعد از ۱۱ ماه مبارزه و دوری از وطن در سن ۲۲ سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
به گزارش ایرنا شهید محمد حسین اثنی‌عشری تنها رزمنده خوزستانی است که در نبرد مستقیم با سربازان رژیم غاصب اسرائیل در جنوب لبنان به شهادت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha