دوم بهمن؛ آغاز جلسات کمیته تجدیدنظر رتبه‌بندی روزنامه‌ها

تهران-ایرنا- بر اساس اعلام معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلسات کمیته تجدیدنظر رتبه‌بندی روزنامه‌ها از شنبه دوم بهمن‌ماه آغاز می شود.

به‌گزارش ایرنا، پس از اعلام نتایج اولیه رتبه‌بندی روزنامه‌ها در تاریخ ۲۴ آذرماه سال جاری، مدیران مسئولی که نسبت به امتیاز دریافتی اعتراض داشتند، درخواست خود را برای رسیدگی مجدد به شاخص‌های مورد اعتراض در نامه‌ای به اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی ارسال کردند.

این اداره کل با تجمیع اعتراضات و برنامه‌ریزی برای تشکیل هیات تجدید نظر، مطابق شیوه‌نامه رتبه‌بندی روزنامه‌ها اقدام کرد و به‌دنبال آن، جلسه مقدماتی هیات تجدید نظر در روز چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه در دفتر مدیرکل مطبوعات وخبرگزاری‌های داخلی برگزار و مقرر شد از شنبه دوم بهمن‌ماه جلسات هیات تجدیدنظر در محل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها (واقع در تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه دوم، پلاک ۱۱) برگزار شود.

مدیران مسوول روزنامه‌های معترض یا نماینده معرفی شده توسط آن‌ها طبق نوبت تعیین شده در جلسات اعلامی حضور می‌یابند و نسبت به طرح اعترض خود به صورت مدلل و با ارائه سند، اقدام می‌کنند.

زمان‌بندی و تعیین نوبت به نحوی انجام شده که روزنامه‌های استانی و محلی، فرصت برنامه‌ریزی برای حضور در جلسه داشته باشند. جلسات مربوط به مدیران مسوول روزنامه های استانی و محلی که امکان و یا تمایل حضور در جلسه نداشته باشند به صورت مجازی برقرار می‌شود.

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، از مدیران مسوول روزنامه درخواست کرد با توجه به محدودیت زمان، موارد مدنظر خود را به‌صورت فشرده و مستند طرح نمایند تا امکان رسیدگی به همه موارد در زمان‌بندی صورت‌گرفته، مقدور شود.

بر اساس شیوه‌نامه رتبه‌بندی روزنامه‌ها، هیأت تجدیدنظر که اعضای آن با هیأت ارزیابی اولیه متفاوت ‌است، به‌شرح زیر است:

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی (به عنوان رییس)

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها (به عنوان دبیر)

 یکی از اعضای هیأت ‌مدیره انجمن روزنامه‌های غیردولتی به انتخاب هیأت مدیره آن انجمن

یکی  از اعضای  هیأت ‌مدیره  شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات به انتخاب آن شورا

 یک روزنامه‌نگار با سابقه به انتخاب انجمن پیشکسوتان مطبوعات

همچنین نماینده هیأت ارزیابی (بدون حق‌رأی)  و یک نفر منشی نیز در جلسات تجدیدنظر شرکت می‌کنند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha