۳۰ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۳۶
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84619781
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

جاده خلخال به اسالم بازگشایی شد

اردبیل_ایرنا_سرپرست فرمانداری خلخال گفت:راه مسدوده شده از برف خلخال به اسالم با تلاش شبانه روزی راهداران برف‌روبی و بازگشایی شد.

سد جواد یحیی‌زاده روز پنجشنبه به ایرنا گفت:  این جاده که از بامداد روز سه‌شنبه هفته جاری به علت بارش برف سنگین و  کولاک شدید مسدود اعلام شده بود با هماهنگی صورت گرفته با فرماندار تالش  از صبح امروز باز شده و تردد خودروها در این مسیر از سر گرفته شد.

وی اظهار کرد:از ابتدای بارش‌های برف در منطقه راه‌های خلخال به پونل‌،ماسوله وماسال مسدود شده و جاده خلخال - اسالم تنها راه ارتباطی مردم منطقه با استان گیلان می باشد.

وی با بیان اینکه حذف گردنه الماس با ایجاد یک حلقه تونل به طول 2 هزارو 500 متر تنها راه حذف مسیر  پر خطر و برف گیرجاده خلخال - اسالم است، بیان کرد:  اگر در سالیان گذشته هزینه‌های مربوط به نگهداری این راه در فصول سرد سال از جمله تعمیر و نگهداری ماشین آلات سنگین برف‌روبی، هزینه خرید نمک و شن و دیگر هزینه‌ها صرف اجرای پروژه احداث تونل می‌شد هم اکنون مردم خلخال هرگز متحمل مشکلات ناشی از مسدودی شدن راه و یا استرس های روحی ناشی از بیم گذر از راه برف و کولاکی  نمی شدند .

مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اردبیل نیز اعلام کرد: که جاده های اصلی استان باز بوده اما با توجه به ریزش برف در اکثر آنها، داشتن زنجیر چرخ برای رانندگان الزامی است.

در روزهای گذشته بارش برف سنگین و کولاک شدید منجر به مسدود شدن چند باره جاده خلخال به اسالم ، جاده نیر - سراب و بروز مشکلات شدید تردد در دیگر جاده‌های استان شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha