چهار مادر باردار سروآبادی با بالگرد به بیمارستان منتقل شدند

سنندج- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد گفت: چهار مادر باردار اهل این شهرستان به وسیله بالگرد (اورژانس هوایی) به بیمارستان منتقل شدند.

سید محمد کریم حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک مادر باردار ساکن شهر اورامان تخت با سن حاملگی ۴۰ هفته به علت نیاز به انجام زایمان ایمن به فوریت های پزشکی ۱۱۵ سروآباد گزارش شد.

وی افزود: باتوجه به مسدود بودن گردنه ژالانه و عدم توانایی برای انتقال زمینی، هماهنگی لازم با مرکز استان برای اعزام بالگرد (اورژانس هوایی) جهت انتقال این مادرباردار انجام شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد یادآور شد: بنابر احتیاط لازم سه مادر بادار دیگر منطقه اورامان که در چند روز آینده احتمال زایمان دارند و باتوجه به احتمال بارش برف و مشخص نبودن زمان دقیق بازگشایی گردنه ژالانه تصمیم گرفته شد که این سه مادر باردار نیز توسط اورژانس هوایی به بیمارستان منتقل شوند.

وی ادامه داد: خوشبختانه بالگرد در کمتر از نیم ساعت با موفقیت در شهر اورامان تخت فرود آمد و هر چهار مادرباردار به وسیله اورژانس به داخل بالگرد منتقل و به بیمارستان جهت مراقبت های مامایی اعزام شدند.

حسینی اضافه کرد: روز گذشته نیز سه مادر باردار دیگر به ترتیب در روستای دزلی، شهر سروآباد و روستای انجمنه با کمک جمعیت هلال احمر به بیمارستان منتقل شدند که مادر باردار روستای دزلی قبل از رسیدن به بیمارستان در داخل آمبولانس زایمان کرد و خوشبختانه حال مادر و فرزند خوب است و در بیمارستان تحت مراقبت هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha