۲۹ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۵۰
کد خبرنگار: 3049
کد خبر: 84619759
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان گشایش یافت

اصفهان- ایرنا - بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان با حضور ۱۵۰ شرکت و موسسه عصر چهارشنبه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی اصفهان گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، این نمایشگاه با حضور قالیبافان و فعالان حوزه‌های تولید، فروش، بازرگانی، طراحان، نقاشان، مرمت‌کاران و رفوگران فرش دستباف از استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، فارس، قم، تهران، کردستان و چهارمحال و بختیاری به مدت ۶ روز در ۱۵ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی برگزار می شود.

رییس مرکز ملی فرش ایران در مراسم افتتاح بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان گفت: هنر صنعت فرش دستباف در این سال‌ها به فراموشی سپرده شده است و نیاز به احیای مجدد دارد.

فرحناز رافع با تاکید بر اینکه فرش دستباف یکی از هنرهای اصیل ایران است که باید به جایگاه اصلی خود برسد، اظهار داشت: هنر صنعت فرش دستباف از گذشتگان به نسل امروز به ارث رسیده و لازم است که با حفظ و حراست، آن را به آیندگان انتقال دهیم.

وی با بیان اینکه در ۲ سال متوالی موفق به برگزاری نمایشگاه فرش دستباف در سطح ملی و بین المللی نشدیم، اضافه کرد: برگزاری آن در استان اصفهان فرصت خوبی برای به نمایش گذاشتن آثار تولید کنندگان و حمایت از آنها و صادرکنندگان است.

رییس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به اینکه نگاه حاشیه ای به این هنر جایز نیست، تاکید کرد: با حمایت از این هنر می‌توان به رونق بازار ملی و جهانی دست یافت.
وی با بیان اینکه هنر فرش دستباف برای همه سلیقه ها و اقشار مردم پر ارزش و دارای اهمیت است، اظهار داشت: بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان نمادی از  هنر و زیبایی نقش و نگارهای خاص ایرانی است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان نیز در این مراسم به برگزاری کارگروه فرش دستباف در استانداری اشاره کرد و گفت: هنر و جایگاه صنعت فرش دستباف برای همه مردم اصفهان و مسئولان شناخته شده است و برای رفع مشکلات آنها و حمایت از تولید کنندگان در جهت نگهداشتن این هنر می کوشیم.
امیررضا نقش ادامه داد: امیدواریم با برگزاری چنین نمایشگاه هایی بتوانیم صنعت فرش دستباف را در استان اصفهان، کشور و سطح بین المللی رونق دهیم.
علیرضا مرتضوی مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین المللی اصفهان نیز با اشاره به نقش نمایشگاه ها در ایجاد بازار فروش داخل و خارج، گفت: می کوشیم با ایجاد بستر لازم برای نمایش توانمندی‌ها و گشایش در کسب و کارها، شاهد شکوفایی هنر صنعت فرش دستباف باشیم.
بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان از بیست و نهم دی تا چهارم بهمن امسال در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی اصفهان واقع در کمربندی شرق روبروی منطقه روشن‌دشت اصفهان برپا می شود.

توسعه فروش داخلی، معرفی هر چه بیشتر ظرفیت‌های این بخش اقتصادی، برنامه‌ریزی برای حل مشکلات، بررسی موانع و نقاط ضعف موجود این صنعت، ایجاد بسترهای مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی، ایجاد زمینه اشتغال و کارآفرینی، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی برای ارتقای کیفیت تولید و ایجاد ارتباط مستقیم و رو در رو میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان از اهداف برپایی این نمایشگاه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha