۹ واحد آموزشی با حضور وزیر آموزش و پرورش در کاشان بهره‌برداری شد

کاشان - ایرنا - ۹ واحد آموزشی چهارشنبه شب در آیینی با حضور یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در کاشان به بهره‌برداری رسید.

رییس مجمع خیران مدرسه‌ساز کاشان در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: برای این طرح‌ها ۱۱۳ میلیارد تومان اعتبار از سوی خیران مدرسه‌ساز این شهرستان هزینه شده است.

محمد کتابچی با اشاره به مشارکت پنج درصدی دولت برای اجرای ۹ واحد آموزشی در کاشان افزود: با ساخت این طرح‌ها، ۶۵ کلاس به مدرسه‌های شهرستان افزوده شد.

وی، این واحدهای آموزشی را شامل دبستان امام رضا(ع) و دبیرستان امام جواد(ع)، مدرسه شهید مدافع حرم صیادی، دبیرستان حاج علی پیوندی، مدرسه رضوی یزدآباد، دبیرستان حضرت زهرا(س)، مجتمع آموزشی فرهنگی حاج احمد فتاحی، مدرسه امام حسن عسکری (ع)، سالن حاجیه خانم قدسی کیانی در مدرسه استثنایی معارفی، سالن اجتماعات و آمفی تئاتر فاطمه زهرا(س) عنوان و اضافه کرد: در مجموع زیربنای این طرح‌ها ۱۴ هزار و ۱۸۵ مترمربع است.

رییس مجمع خیران مدرسه‌ساز کاشان اظهار داشت: هم اکنون ۱۱۷ کلاس در قالب ۲۵ طرح آموزشی با زیربنای ۲۹ هزار و ۸۴۱ هزار مترمربع و اعتبار ۲۳۸ میلیارد تومان با مشارکت ۴۰ درصدی دولت در شهرستان کاشان در حال ساخت است.

وی همچنین از کلنگ‌زنی ۲۶ واحد آموزشی کاشان با حضور وزیر آموزش و پرورش خبر داد و افزود: خیران مدرسه‌ساز این شهرستان برای اجرای این طرح‌ها  ۵۸۰ میلیارد تومان اهدا کرده‌اند.

کتابچی خاطر نشان کرد: این واحدهای آموزشی شامل هنرستان، توسعه مدرسه، مجتمع‌های آموزشی، فرهنگی و ورزشی، مجتمع‌های هنرستانی و مدرسه با زیربنای ۷۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع دارای ۴۰۹ کلاس درس است که با مشارکت پنج درصدی دولت ساخته خواهد شد.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش شامگاه چهارشنبه به منظور حضور در آیین تجلیل از خیران مدرسه‌ساز و رونمایی از ۵۹ طرح عمرانی با اعتبار افزون بر یک هزار میلیارد تومان به کاشان سفر کرد.

کاشان ۴۷۰ باب مدرسه دارد و جمعیت دانش‌آموزی این شهرستان در دوره ابتدایی ۳۶ هزار و ۷۲۴ نفر، ۱۴هزار و ۳۶۹ نفر دانش‌آموز دوره متوسطه اول و هشت هزار و ۱۹ نفر دانش‌آموز دوره متوسطه دوم است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha