انعقاد چهار تفاهم‌نامه برای آبادانی و توسعه خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - چهار تفاهم‌نامه همکاری بین استانداری خراسان جنوبی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به منظور پیشرفت آبادانی و توسعه این استان امضا و مبادله شد.

به گزارش ایرنا این چهار تفاهم‌نامه شامل پیشرفت آبادانی و توسعه برای سه شهرستان مرزی نهبندان، سربیشه و زیرکوه و نیز طرح آبا (آشتی با آموزش) بنیاد احسان است که عصر چهارشنبه به امضای "جواد قناعت" استاندار خراسان جنوبی و مسوولان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) رسید.

تفاهم‌نامه پیشرفت آبادانی با محوریت گروه‌های جهادی و مردمی به عنوان حلقه‌های میانی و با تاکید بر توانمندسازی افراد آسیب‌پذیر در سطح مناطق محروم و کم‌برخوردار استان خراسان جنوبی و شهرستان‌ هدف، بین بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (قرارگاه جهادی و خدمات‌رسانی ستاد اجرایی) و استانداری خراسان جنوبی منعقد شد.

موضوع این تفاهم‌نامه که همزمان با سفر معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به خراسان جنوبی امضا شد، طراحی و پیاده‌سازی نقشه پیشرفت و خدمت شهرستان هدف در سه بازه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت و تشکیل قرارگاه جهادی پیشرفت و خدمت در مرکز استان و شهرستان هدف است.

پیشرفت شهرستان هدف با محوریت حلقه‌های میانی استانی و گروه‌های جهادی شهرستانی، خدمت‌رسانی هدفمند و مؤثر به اقشار مختلف به‌خصوص اقشار آسیب‌پذیر در ابعاد مختلف اجتماعی و فرهنگی، تعلیم و تربیت و عدالت آموزشی، سبک زندگی، زنان و خانواده، اشتغالزایی، کشاورزی و دامپروری، صنعت و معدن، عمران و آب، نوآوری و خلاقیت، حقوقی و قضایی در جهت افزایش سرمایه اجتماعی نظام جمهوری اسلامی از اهداف کلی تفاهم‌نامه است.

همچنین تفاهم‌نامه طرح آبا (آشتی با آموزش) در راستای سیاست‌های آموزش و پرورش مبنی بر تحقق عدالت آموزشی و به‌ منظور حمایت از افراد بازمانده از تحصیل لازم‌التعلیم و ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی به‌ویژه در مناطق کمتر توسعه‌یافته، عشایری، مرزی و روستایی بین اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی و بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) منعقد شد.

موضوع این تفاهم‌نامه همکاری در راستای اجرای مفاد طرح آشتی با آموزش (آبا) به‌ منظور پوشش تحصیلی افراد لازم‌التعلیم بازمانده از تحصیل به‌ویژه در دوره اول و دوم متوسطه و زمینه‌سازی ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی و عندالزوم کمک به آموزش دانش‌آموزان مناطق کمتر توسعه‌یافته، روستایی، حاشیه شهرها، عشایر کوچ‌نشین و مناطق مرزی است.

نشست امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به ریاست استاندار خراسان جنوبی و با حضور معاون اجتماعی ستاد اجرایی کشور، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف و نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی و شماری از مدیران کل استان در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) شامگاه سه‌شنبه وارد بیرجند شد و حضور در جمع فعالان گروه‌های جهادی، دیدار با مسوولان استان، بازدید و افتتاح پروژه‌های مربوط به زنجیره طرح هاب شتر و انعقاد چند تفاهم‌نامه با استانداری از برنامه‌های "علی عسکری" در سفر به خراسان جنوبی بوده است.

امروز همزمان با سفر معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استان، ایستگاه تحقیقات شتر و گونه‌های مرتعی استان در دشت بجد بیرجند به بهره‌برداری رسید و مدرسه برکت شهید بصیری‌پور نیز افتتاح شد.

مدرسه تولید و کارآفرینی احسان نیز با حضور معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی در خوسف به بهره‌برداری رسید.

این مدرسه در رشته‌های دامداری، زراعت، پرورش‌ زنبور عسل، پرورش ماهی و کارگاه‌های مهارت‌افزایی ویژه دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار به همت بنیاد احسان راه‌اندازی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha