ناتوانی دولت آمریکا برای مهار غارت قطارهای باری

تهران – ایرنا – اوج گیری رشته حملات سازمان یافته دزدان قطارهای باری آمریکا در ماه های اخیر، افزون بر محدود کردن بیشتر زنجیره تامین و ایجاد تاخیر در تحویل کالاها به بازرگانان و مصرف کنندگان، میلیون ها دلار به شرکت های خرده فروشی مانند آمازون، زیان وارد کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از تارنمای یاهو فاینانس؛ روی هم رفته نزدیک به ۴۰ درصد واردات دریایی ایالات متحده از ۲ بندر لس آنجلس صورت می گیرد که بخش بزرگی از این واردات به ارزش نزدیک به ۴۵۰ میلیارد دلار در نهایت و پس از تخلیه با راه آهن به نقاط دیگر منتقل می شود.  

بر اساس آمار فدراسیون ملی خرده فروشی؛ میانگین زیان این جرم سازمان یافته در سال ۲۰۲۰ به ازای هر یک میلیارد دلار فروش، بیش از ۷۰۰ هزار دلار بوده است. به نظر می رسد که این دزدی ها آثار جانبی از هم پاشیدگی گسترده ایمنی همگانی در دوره همه گیری در همه کلانشهرهای ایالات متحده باشد.

شرکت راه آهن یونیون پاسیفیک که دارای قطارهای باری است، اعلان کرد که از دسامبر ۲۰۲۰ شاهد افزایش ۱۶۰ درصدی جرایم دزدی از راه اهن در لس آنجلس بوده به گونه ای که به صورت میانگین روزانه بیش از ۹۰ کانتینر در معرض خطر حمله قرار داشته است. میزان افزایش این جرم ها در چند ماه از این دوره نسبت به سال پیش از ان از ۲۰۰ درصد هم بالاتر بوده و میانگین حتی در اکتبر ۲۰۲۱ بیش از ۳۵۶ درصد در مقایسه با سال پیش افزایش یافته است.

بر اساس آمار پلیس لس آنجلس تا ۲۷ نوامبر؛ میزان ارتکاب جرائم مربوط به دزدی اموال در همان دوره، ۲.۶ درصد افزایش یافته است.  

رسانه هایی آمریکایی مانند سی ان ان و  فوربس از افزایش ۱۶۰ درصدی دستبرد شهروندان آمریکایی به قطارهای باری یونیون پاسفیک خبر می دهند که در این میان محموله شرکت هایی همچون «فدکس»، خدمات پست آمریکا، «یو.پی.اس» دیگر شرکت پست آمریکا،«آمازون» شرکت تجارت الکترونیکی آمریکا، غارت می شود.

 «یونیون پاسفیک» شرکت راه آهن آمریکا مدتی است با معضل دزدی از محموله های باری خود از مبدا بنادر واقع در ایالت کالیفرنیا به سبک غرب وحشی مواجه است و در برخورد با ربایندگان کالا کاری از پیش نبرده است.

نشریه فوربس با قدمتی ۱۰۴ سال دراین باره گزارش داد: راه زنی و دزدی به سبک غرب وحشی از قطارهای باری یونیون پاسفیک از مبدا بنادر واقع در  لس آنجلس و «لانگ بیچ» (Long Beach) در ایالت کالیفرنیا طی ماه ها و سال های اخیر شدت یافته است.

 به گفته مقامات یونیون پاسفیک دزدی از محموله های باری قطارهای این شرکت راه آهن طی سال گذشته ۱۶۰ درصد افزایش داشته و روزانه ۹۰ کانتینر باری از سوی مردم مورد دستبرد قرار می گیرد. این شرکت خط آهن آمریکایی اعلام کرده که خسارت به واگن های آن تاکنون حدود پنج میلیون دلار هزینه به بار آورده است.


 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha