۷۰ کلاس درس برای اسکان موقت آسیب دیدگان سیل در میناب آماده سازی شد

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: ۱۰ مدرسه در قالب ۷۰ کلاس درس برای اسکان موقت آسیب دیدگان از سیل شهر میناب آماده سازی شده است.

ایرج بیت اللهی عصر چهارشنبه در بازدید برخی از مدرسه های سطح شهر میناب افزود: مدرسه ۱۲ کلاسه «ام لیلا حکمی»، ۶ کلاسه «فرخی یزدی»، ۱۰ کلاسه «لاله های انقلاب دهو»، سالن ورزشی فاطمیه شهر میناب و سالن ورزشی دبیرستان ام لیلا حکمی از جمله مدارسی بوده که برای اسکان سیل زدگان مینابی اختصاص یافته است.

وی همچنین در بازدید از مدرسه های «شهید حقانی»، «نرجس خاتون»، «بسیج باغملک»، «ابوذرغفاری تمبک»، «شهید کامیاب»، «شهید شبانی»، «انقلاب اسلامی دهو» و «ام لیلا حکمی» اسکان اظهارداشت: با توجه به بارندگی اخیر و جاری شدن سیل در میناب، آسیب دیدگی مدارس و چگونگی اسکان موقت مردم در این فضاهای آموزشی درحال بررسی است.

براساس اطلاعات منتشره هواشناسی هرمزگان میزان بارش از ۲۴ دی ماه تا ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه روز گذشته در رودان ۱۹۰ میلی‌متر، میناب ۱۳۱ میلی‌متر، بستک ۱۲۴ و یک دهم میلی‌متر، حاجی آباد ۱۲۳ و پنج دهم میلی‌متر، پارسیان ۱۰۹ میلی‌متر، بندرعباس ۱۰۸ میلی‌متر، سیریک ۷۳ میلی‌متر، لاوان ۴۸میلی متر، بشاگرد ۴۵ میلی‌متر، قشم دریایی  ۳۷ و پنج دهم میلی‌متر بوده است.

ساکنان شهرستان خمیر هم شاهد ۳۳ و سه دهم میلی‌متر، بندرلنگه ۳۱ و ۹ دهم میلی‌متر، قشم فرودگاهی ۲۳ و هشت دهم میلی‌متر، کیش ۲۱ و هشت دهم میلی‌متر، سیری چهار و یک دهم میلی‌متر، بوموسی سه و ۹ دهم میلی‌متر و جاسک ۲ و نیم میلی‌متر بوده اند.

روستاهای تمبک بالا و پایین ومازغ بالا و پایین در شهرستان میناب هم تخلیه شده‌اند و مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفته بود راه دسترسی ۱۰۵ روستا در بارندگی و طغیان رودخانه‌های فصلی مسدود شده است و برخی از روستاها با مشکل قطعی آب و برق هم روبه‌رو شده اند.

شهرستان میناب پر جمعیت ترین شهرستان استان هرمزگان بعد از بندرعباس است این شهرستان با پنج هزار و ۳۹۳ کیلومتر مربع مساحت و حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۹۵ کیلومتری مرکز استان قرار دارد که از شمال به رودان، از جنوب به بشاگرد و سیریک، از شرق به استان کرمان، از غرب به بندرعباس و دریای عمان  محدود شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha