فعالیت ۸۸۳۰ مرکز نیکوکاری در کشور

تهران - ایرنا - معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) از فعالیت ۸۸۳۰ مرکز نیکوکاری در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا از کمیته امداد، حبیب‌الله آسوده با بیان اینکه توسعه مراکز نیکوکاری در راستای سیاست مردمی‌شدن امدادرسانی در کمیته امداد در حال پیگیری است، گفت: تاکنون ۸۸۳۰ مرکز نیکوکاری در سطح کشور راه‌اندازی شده است که از این تعداد ۷۰۵۲ مرکز در مناطق شهری و ۱۷۷۸ مرکز در مناطق روستایی فعالیت می‌کنند.

وی مسجدمحوری و تمرکز بر فعالیت در سطح محلات را رویکرد کمیته امداد در گسترش مراکز نیکوکاری دانست و افزود: ۴۴۳۷ مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد و ۴۳۹۳ مرکز نیز به صورت محله‌محور یا در ادارات، مجامع صنفی و ... در حال خدمت‌رسانی به جامعه هدف هستند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اظهار کرد: ۱۶۲ مرکز نیکوکاری در دانشگاه‌های کشور، ۲۵۰ مرکز در آموزش و پرورش و مدارس، ۱۸۴ مرکز در اتحادیه‌ها و اصناف، ۱۹۱ مرکز در حوزه‌های علمیه و ۱۴۲ مرکز نیکوکاری در هیات‌های مذهبی در حال فعالیت هستند.

آسوده با اشاره به راه‌اندازی مراکز نیکوکاری تخصصی، خاطرنشان کرد: اکنون ۵۷۶ مرکز نیکوکاری زکات، ۴۷۲ مرکز نیکوکاری اشتغال و کارآفرینی، ۳۶ مرکز نیکوکاری حوزه مسکن، ۷۳ مرکز نیکوکاری بهداشت و درمان، ۱۹ مرکز نیکوکاری جهیزیه و ازدواج و ۶۸۹ مرکز نیکوکاری فرهنگی و آموزش با کمیته امداد همکاری دارند.

وی تاکید کرد: در ۹ گذشته سال جاری ۴۶۰۰ میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی از سوی مراکز نیکوکاری سراسر کشور جذب و میان خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: این کمک‌ها علاوه بر مددجویان کمیته امداد، به دیگر خانواده‌های نیازمند که از سوی مراکز نیکوکاری شناسایی و تحت حمایت قرار گرفته‌اند، ارائه شده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha