برف باعث تعطیلی ادارات شهرستان های اردبیل، نمین ، نیر و سرعین  در روز پنجشنبه شد

اردبیل - ایرنا - تداوم مشکلات ناشی از بارش برف سنگین در چند روز گذشته موجب اعلام تعطیلی ادارت و دستگاههای اجرایی شهرستان‌های اردبیل، نیر ، نمین و سرعین از سوی استانداری اردبیل شد.

به گزارش ایرنا،معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار اردبیل روز چهارشنبه اعلام کرد : با موافقت سیدحامد عاملی استاندار اردبیل، به منظور رعایت رفاه حال کارمندان گرامی دولت ، تسهیل و انسجام بیشتر در عملیات برفروبی و خدمت رسانی به شهروندان، انتقال حجم عظیم برف به بیرون از شهر و کاهش تردد خودروها در خیابان و  معابر شهر فردا پنجشنبه کلیه ادارات و دستگاه های اجرایی در شهرستان اردبیل تعطیل است.

کاظم دبیر افزود: مراکز درمانی و خدمت رسان از این تصمیم مستثنی است و امیدواریم این تصمیم استانداری در تسهیل و تسریع عملیات برفروبی و بازگشت شهر اردبیل به شرایط عادی مفید و موثر واقع شود.

وی افزود: همچنین در شهرستان های نمین ، نیر و سرعین هم فردا تعطیل بوده و در شهرستان های خلخال و مشگین‌شهر نیز ساعت شروع کار ادارات با تاخیر و ساعت 9 صبح خواهد بود.

مراکز امدادی ، درمانی و خدمات رسان در این شهرستان ها تعطیل نمی باشد و بانک ها و مراکز تامین اجتماعی با دو ساعت تاخیر اقدام به خدمات رسانی خواهند کرد.

مشکلات ناشی از بارش برف سنگین که از روز جمعه گذشته در استان اردبیل آغاز شده همچنان ادامه داشته و زندگی عادی شهروندان این استان را مختل کرده است.

در روزهای اخیر انباشته شدن برف در معابر و خیابان‌های شهر اردبیل موجب شده که رانندگان اردبیلی روز سختی را سپری کرده و بسیاری از کارمندان نیز موفق به حضور در محل خدمت خود نشوند.

با وجود تلاش ماموران شهرداری اردبیل بسیاری از معابر اصلی و تقریبا تمامی معابر فرعی انباشته از برف بوده و تردد در سطح شهر به سختی صورت می‌گیرد.

برف باعث تعطیلی شهرستان  اردبیل شد

تداوم وضعیت نابسامان جوی موجب شد تا استانداری اردبیل در بخشنامه‌ای  اعلام کند که فعالیت ادارات در استان در چند روز گذشته با ۲ ساعت تاخیر آغاز شود.

به گفته کارشناسان بارش‌های چند روز اخیر در استان اردبیل در ۱۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده به طوری که معابر شهر اردبیل را برف حجیمی به ارتفاع حدود ۷۰ سانتیمتر پوشانده و ارتفاع برف به سبب کولاک شدید در بعضی کوچه‌ها و محله‌های واقع در شهرک‌های مرتفع حاشیه اردبیل به بیش از این میزان رسیده است.

هواشناسی پیش بینی کرده، سامانه جدید بارشی از عصر پنجشنبه وارد استان خواهد شد و طی روزهای فردا و جمعه استان را تحت تأثیر قرار خواهد داد و به بارش هشت تا ۱۰ سانتیمتری برف در مناطق مرکزی و جنوبی استان منجر خواهد شد.

پایداری هوای سرد نیز در روزهای آینده همراه با یخبندان تا ۲۰ درجه زیر صفر در نقاط مختلف استان ادامه خواهد داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha