نشست طالبان در تهران محور گفت وگوهای عبدالله با سفیر ایران در کابل

کابل - ایرنا - رئیس سابق شورای عالی مصالحه ملی افغانستان اعلام کرد که با سفیر جمهوری اسلامی ایران در باره نشست هفته گذشته طالبان در تهران و توسعه روابط ایران و افغانستان تبادل نظر کرده است .

به گزارش ایرنا، عبدالله عبدالله امروز (چهارشنبه) در صفحه فیسبوک خود نوشت  در دیدار با بهادر امینیان از کمک های جمهوری اسلامی ایران به مردم افغانستان قدردانی شده است.

وی اظهار داشت در این دیدارر اسدالله سعادتی معاون سابق شورای عالی مصالحه ملی و فضل هادی مسلمیار رئیس سابق مجلس سنای افغانستان نیز حضور داشتند.

شنبه شب، ۱۸ دی ماه «مولوی امیرخان متقی»، سرپرست وزارت امور خارجه هیات حاکمه افغانستان در راس یک هیات اقتصادی و سیاسی وارد تهران شد و با تعدادی از مقامات ایران از جمله حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه و حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رئیس‌جمهور ایران در امور افغانستان دیدار کرد.

 تهران دوشنبه گذشته  میزبان نشستی بین سرپرست وزارت امور خارجه طالبان و رهبران مخالف از جمله احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی و اسماعیل خان، والی پیشین هرات بود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران  دوشنبه گذشته نیز با حامد کرزی رئیس جمهوری سابق افغانستان دیدار و در باره توسعه روابط دو کشور بحث و تبادل نظر کرده بودند.

جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار مردم افغانستان بوده و طی ۴۰ سال گذشته از مردم این کشور حمایت کرده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha